Очільниця департамету Міндовкілля: Унаслідок конфлікту на Донбасі зруйновано екосистеми на щонайменше 530 тисячах гектарів

3 Грудня 2020, 12:51

За оцінкою експертів Програми ООН із навколишнього середовища, внаслідок конфлікту на Донбасі зруйновано екосистеми на території щонайменше 530 тисяч гектарів, в тому числі у 18 природних заповідниках загальною площею 80 тисяч гектарів. Про це в інтерв’ю Тижню розповіла директорка Департаменту з поводження з відходами та екологічної безпеки Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів Олени Колтик.

 

Крім того, повідомила вона, постраждало 150 тисяч гектарів лісів. Унаслідок бойових дій і навчань вигорає ліс та степ, снаряди отруюють ґрунти.

 

«Це все, на превеликий жаль, маємо сьогодні й на території Донбасу, окупованій Росією. Так, заповідник «Крейдова флора» побили «Гради», на території заповідника «Трьохізбенський степ» на Луганщині досі воюють, північну частину національного природного парку «Меотида» зруйнували бойовики. Залишились окопи та бліндажі і на території ще однієї природної перлини країни — національного природного парку «Святі Гори» під Слов’янськом. Цьогорічні лісові пожежі на Луганщині побили 30-річний рекорд, знищивши понад 22 тисяч гектарів лісів лише у Луганському обласному управлінні лісового та мисливського господарства», – розповіла вона.

 

За словами Колтик, на відновлення знищених вогнем лісів необхідно щонайменше 10 років. Нині на місці вигорілого лісу на площі 6 гектарів висаджено саджанці, на площі 31 гектара доповнено лісові культури.

 

«Звісно, це лише початок, оскільки для повного лісовідновлення необхідно розробити згарища, підібрати породи, які там приживуться, і тоді запускати масштабний проєкт», – сказала чиновниця.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»