Очільники МЗС країн «нормандської четвірки» зустрінуться через місяць – Пристайко

26 Лютого 2020, 12:25

Зустріч міністрів закордонних справ країн «нормандської четвірки» для підготовки чергового саміту планується через місяць. Про це розповів очільник МЗС України Вадим Пристайко під час брифінгу в середу, 26 лютого.

 

«Ми плануємо провести зустріч міністрів закордонних справ чотирьох країн для підготовки зустрічі у нормандському форматі. Для цього зберемо міністрів Росії і Франції», – заявив Пристайко.

 

Як зазначається, на зустрічі будуть вирішувати, як далі просуватись у цьому питанні.

 

Також Пристайко зазначив, що Київ і Москва відзначають відсутність прогресу у виконанні домовленостей лідерів «нормандської четвірки» щодо Донбасу, досягнутих в Парижі.

 

Зауважимо: раніше Пристайко висловив сумніви щодо того, що зустріч у «норманському форматі» відбудеться у квітні, оскільки «не бачить підготовки».

 

Як повідомлялося, зустріч у «нормандському форматі» – саміт лідерів України, РФ, Франції та Німеччини щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

 

Саміт відбувся 9 грудня 2019 року в Єлисейському палаці в Парижі. Участь у ньому брали президент Володимир Зеленський, президент РФ Владімір Путін, канцлерка Німеччини Ангела Меркель та французький президент Еммануель Макрон.

 

За результатами саміту сторони погодили низку аспектів: це три додаткові ділянки розведення до кінця березня 2020 року, обмін «всіх на всіх», впровадження «формули Штайнмаєра» в українське законодавство, а також – проведення ще однієї «нормандської зустрічі» через чотири місяці.