Очільники Боснії і Герцеговини бойкотували зустріч із Лавровим через неповагу до державних символів

15 Грудня 2020, 16:54

У вівторок, 15 грудня, двоє членів тристоронньої президії Боснії і Герцеговини відмовилися зустрічатися з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим після його коментарів щодо мирної угоди, яка закінчила війну в Боснії в середині 1990-х. Про це овідомляє боснійське видання Dnevni Avaz.

 

Обидва високопосадовці – боснійський член президії Шефік Джаферович та хорватський Желько Комшич – детально обґрунтували свою позицію. Комшич вважає, що дії Лаврова були сплановані.

 

Йдеться про два інциденти, що обурили офіційне Сараєво: відсутність прапора БіГ на нещодавній зустрічі Лаврова з сербським членом президії БіГ Мілорадом Додиком, а також публічна підтримка главою російського МЗС резолюції Народної скупщини Республіки Сербської (складова частина БіГ) про військовий нейтралітет Боснії і Герцеговини (офіційне Сараєво декларує свій євроатлантичний вибір).

 

«Ми сприймаємо це як приниження та заперечення інституцій країни, яку він приїхав відвідувати. Зрозуміло, що Лавров, міністр закордонних справ Росії – людина з великим досвідом і знаннями… Це посадовець, чиї кроки повністю сплановані. Це не особиста позиція, а країни, яку він представляє», – зазначив член Президії БіГ від хорватів.

 

Комшич підкреслив, що БіГ прагне покращення відносин із Росією, але «не на таких засадах».

 

Зі свого боку член президії від боснійців-мусульман Шефік Джаферович висловив аналогічні зауваження.

 

«На відміну від Росії, БіГ не є світовою державою, але є вагомою. Російська Федерація поважає Дейтон, суверенітет і цілісність БіГ, але заяви Лаврова, говорять нам про щось інше. Поважати Дейтон означає поважати державу БіГ, її прапор та герб. Це не було дотримано вчора», – зазначив Джаферович.

 

Боснійський член президії додав, що «БіГ не відмовляється від шляху до НАТО».

 

Також Джаферович додав, що звучала пропозиція йому та Комшичу піти на зустріч з Лавровим і особисто висловити всі свої зауваження, проте політики вирішили, що вагомішим меседжем стане відмова від зустрічі взагалі.