Контр-адмірал Майк Студеман, директор розвідки Індо-Тихоокеанського командування США заявив, що застосування Китаєм військової сили "це лише питання часу" і припустив, що американська армія не готова до цього "дуже поганого дня". Про це пише видання Warontherocks.
Тим часом Росія продовжує агресивно маневрувати своїми силами на східному фланзі НАТО, Іран наближається до ядерної зброї, Північна Корея будує свій ракетний арсенал , а Талібан взяв під контроль Афганістан, а Нова Стратегія національної оборони, яку пише адміністрація Байдена, повинна враховувати ці виклики та наслідки швидкозростаючих глобальних загроз. Впершу чергу варто оцінити основні стратегічні цілі США та окреслити необхідні можливості, можливості та передову позицію Міністерства оборони.
Консерватори та прогресивники однаково поділяють мету кращого забезпечення Сполучених Штатів та їх інтересів. Як Національна оборонна стратегія має це зробити?
Пріоритетність основних інтересів та цілей
Наступна оборонна стратегія має підтвердити, що головним пріоритетом військових є захист США з одночасним запобіганням та перемогою агресії чи спроби військового примусу, насамперед з боку Китаю та Росії. Стратегія має гарантувати, що країна виконуватиме свої зобов’язання щодо безпеки перед союзниками та партнерами; протидія розповсюдженню зброї масового ураження; стримувати провокації та стримувати напади Ірану та Північної Кореї; і запобігати нападам терористів на батьківщину та американські інтереси за кордоном.
Основою стратегії є стримування ймовірних війн та перемога у війнах діючих. Якщо попередні стратегії могли б спиратися на домінуючу американську армію, щоб протистояти всім потенційним супротивникам, поширення технологій та модернізація вимагатимуть від керівників Міністерства оборони зосередитися на найбільш спроможних опонентах – Китаї та Росії. Стратеги узгоджуватимуть ролі та місії американської армії з цими противниками, що крокують, і протистоятимуть спокусі поєднати національні проблеми із загрозами національній безпеці. Додавання непрофільних завдань та функцій до армії зменшить терміновість, увагу та ресурси, необхідні для виконання пріоритетних завдань Міністерства оборони.
Читайте більше: США-Китай. Війна за метал
У Національній стратегії оборони 2018 року було визначено п’ять основних загроз: Китай, Росія, Іран, Північна Корея та терористичні угруповання. За роки кожна з цих загроз тільки посилювалася.
Китай
Комуністична партія Китаю використовувала свою велику та зростаючу економіку для просування найбільших зусиль з модернізації військових у історії Китаю. Народно -визвольна армія зараз має в своєму розпорядженні багато зброї, що дорівнює – а деякі навіть перевершують – ту, якою володіють Сполучені Штати. Китай має найбільшу в світі постійну армію, флот, берегову охорону, морську міліцію та підстратегічні ракетні війська. Але переваги Китаю не тільки кількісні.
Армія Китаю використовувала можливості, спеціально розроблені для того, щоб зірвати спроможність американських військових спроектувати владу у західній частині Тихого океану. Пекін використовує свою політику військово-цивільного злиття в інноваціях, щоб отримати перевагу над силами США.
Американські військові останнє десятиліття відкладали модернізації військових сил та потерпали від недостатнього фінансування, в той час Китай за останнє десятиліття збільшував витрати на оборону на 8 відсотків щороку.
За відсутності термінових зусиль США у координації з союзниками та партнерами Пекін може вирішити, що він може досягти своїх політичних цілей в Індо-Тихоокеанському регіоні за прийнятну ціну, використовуючи військову силу. Дійсно, оскільки китайська армія стала більш спроможною , Пекін почав діяти більш агресивно в Південно -Китайському морі , на кордоні з Індією, а також у морях і на небі навколо Тайваню та японських островів Сенкаку .
Читайте також: Institut Montaigne: Починається нова холодна війна
Росія
Росія продовжує зміцнювати свій військовий потенціал, прагнучи контролювати своїх сусідів і відокремлювати США від своїх союзників та партнерів. Москва роками працювала над розвитком доктрин, необхідних для успішної атаки в Прибалтиці до того, як США та їх союзники по НАТО зможуть відповісти. Москва також надала пріоритет Арктиці, стрімко розширюючи там свої військові можливості та залишаючи Сполучені Штати дедалі менш підготовленими до захисту північних кордонів до своєї батьківщини.
Що ще гірше, об’єднані їхнім бажанням послабити США, Китай та Росія більш злагоджені, ніж за останні десятиліття, разом проводять військові навчання . Цього року розвідувальне співтовариство висловило занепокоєння щодо «зростання стратегічної співпраці Росії з Китаєм». Відповідно, будь-яке припущення про те, що Сполучені Штати будуть протистояти лише одному противнику великих держав зараз стає все більш сумнівним.
Іран та Північна Корея
Іран у свою чергу продовжує наближатися до створення ядерної зброї, одночасно будуючи свої відносини з Китаєм і Росією, розширюючи свій арсенал ракет і безпілотників, розвиваючи терористів на Близькому Сході та нападаючи на американських друзів у регіоні. Північна Корея вже володіє ядерною зброєю і збільшує запаси матеріалу , що розщеплюється , одночасно вдосконалюючи свій ракетний арсенал для нанесення ударів по цілях США, а також розповсюджуючи технологію озброєння, ухиляючись від санкцій та вживаючи складних кібератак проти інтересів США та союзників.
Терористичні організації
В додатку терористичний синдикат "Талібан/Аль-Каїда" тепер контролює Афганістан. Тисячі терористів, ув'язнених в Афганістані, були звільнені в серпні, поповнивши ряди регіональних та глобальні терористичні угруповання. Мотивовані вірою в те, що вони перемогли спочатку Радянський Союз, а тепер Сполучені Штати в Афганістані, ісламістські терористичні організації, ймовірно, відчують сплеск вербування та радикалізації . Можливо, Америка втомилася від війни проти ісламістських терористичних груп, але терористичні групи не втомилися націлюватись на американців та їхніх союзників.
Нова Стратегія національної оборони, гідна такої назви, повинна розпочатися з визначення цілей національної безпеки та об’єктивної оцінки та визначення пріоритетів загроз цим цілям. Будь -яка чесна оцінка повинна чітко показати, що загрози, що стоять перед Сполученими Штатами, лише зросли з 2018 року, а не зменшилися.
Регіональна агресія з боку будь -якої з загроз порушила б основні рушії світового валового внутрішнього продукту, спричинила б зобов’язання США щодо безпеки та підірвала б глобальну стабільність. Тому Національна стратегія оборони має детально описати, як Сполучені Штати мають намір стримувати ці режими. Тому Національна оборонна стратегія має зосередитися на тому, щоб переконати Китай і Росію в тому, що американські військові володіють можливостями та здатністю застосовувати їх таким чином, що може збільшити витрати на агресію та збільшити невпевненість у тому, що агресори досягнуть успіху.
На підтримку своїх зусиль щодо стримування китайської та російської агресії американські військові повинні встановити посилену позицію оборони в життєво важливих регіонах , особливо в Індо-Тихоокеанському регіоні, а не просто планувати це зробити пізнішев цьому десятилітті. У своїй доповіді за 2018 р. Комісія з національної оборонної стратегії оборони висловила стурбованість тим, що “Китайський ракетний, повітряний, надводний та підводний потенціал” зросте і потенційно зробить США занадто дорогими для реагування на військову агресію Китаю в Тайванській протоці. З 2018 року китайські військові лише покращили можливості та діапазон цих можливостей.
Після початку бойових дій сили США, які намагаються потрапити до регіону, можуть очікувати, що їх затопить цілий ряд нападів до їх прибуття і, ймовірно, навіть до вильоту зі Сполучених Штатів. Проблеми авіаперевезення та заправки повітрям заважатимуть будь-яким зусиллям швидко доставити активи в регіон. Це ставить премію на зміцнення військового потенціалу США та партнерів, попередньо розміщених уздовж першого ланцюга островів . Таким чином, наступна Національна оборонна стратегія має надати пріоритет цим зусиллям та підтримати проекти та заходи, такі як ті, що пропагуються Тихоокеанською ініціативою стримування Конгресу .
Подібним чином, щоб стримувати агресію з боку Москви, Сполучені Штати повинні зміцнити бойову міць НАТО у Балтійському та Чорноморському регіонах. Там, де це можливо, Вашингтон повинен підштовхнути союзників по НАТО до того, щоб нести якомога більший тягар, але Вашингтону потрібно буде очолити, а Міністерству оборони потрібно буде надати ті можливості, які розгорнуті вперед, чого не можуть союзники по НАТО.
На жаль, конкуренція великих держав з Китаєм та Росією не попадає відповідно до Індо-Тихоокеанського регіону та Східної Європи. Конкуренція великих держав є справді глобальною, вона поширюється в інших країнах Близького Сходу, Південної Америки та Африки , а також у електромагнітному спектрі , космосі та кіберпросторі. Пекін та Москва відпрацювали понаднормово, щоб розробити наземні та орбітальні можливості для нападу на супутники, що мають важливе значення для розвідки Департаменту оборони, спостереження, розвідки та протиракетної оборони. У сфері кібермеханізму департамент протистоїть дедалі спроможнішим супротивникам великих держав, які не чекають наступної стрілянини, щоб атакувати американські мережі. НаступнийНаціональна стратегія оборони повинна відкрито визнавати ці реалії та стимулювати цілеспрямовані зусилля відомства реагувати.
На Близькому Сході, вивчивши важкі уроки виходу з Іраку 2011 року та виходу з Афганістану 2021 року , адміністрація повинна зберегти розсудливе розгортання економії сили в таких місцях, як Ірак та Сирія, поряд з партнерами, які несуть на собі основне навантаження на безпеку. Невиконання цього ризикує лише ризиком запобігання кризам безпеки, таким як відродження так званого халіфату Ісламської держави, що, ймовірно, вимагатиме від Міністерства оборони відправити тисячі американських військ назад на Близький Схід за більш високу ціну . Як засіб стримування агресії з боку Тегерану та його уповноважених терористів, департаменту слід прагнути до створення більш єдиної та військовоздатної коаліціїамериканців, ізраїльтян та окремих арабських країн. Угоди з Авраамом та перехід Ізраїлю до портфоліо Центрального командування дають можливість просунути ці зусилля.
Реалізм про союзників
Усі погоджуються, що союзники мають вирішальне значення для успіху стратегії. Крім твердої влади, союзники вносять основи прав, доступу, місцевої розвідки та міжнародної легітимності. Співпраця з Китаєм і Росією у сфері безпеки та потужні програми військової модернізації роблять внесок союзників більш необхідним, ніж будь -коли раніше. У національній оборонній стратегії пріоритетним завданням має бути створення міцних партнерів через продаж та передачу зброї, комбіновані навчання, нові угоди за кордоном, обмін технологіями та міжнародне навчання. В Індо-Тихоокеанському регіоні стратегія має спрямовувати особливі зусилля на зміцнення відносин з Австралією, Японією, Індією, Філіппінами, Таїландом, В’єтнамом та Тайвані.
Важливість союзників слід, однак, урівноважити з реалістичністю щодо їх військових можливостей і того, наскільки очікується, що вони зростуть за певні проміжки часу. Уряди, що мають власні інтереси безпеки, внутрішньополітичну динаміку та уявлення про загрозу, обмежені у своїх можливостях внести бажані можливості, навіть якщо їхні лідери мають бажання . Наприклад, незважаючи на спроби переконати країни НАТО виконати узгоджені два відсотки оборонного внеску ВВП, 19 із 29 союзників Америки по НАТО досі не відповідають цьому стандарту. Стратегія не повинна потрапляти в пастку, припускаючи, що навіть якщо Сполучені Штати зменшать свою участь у ключових регіонах, інші союзники втручаться, щоб заповнити цю порожнечу.
Витрати на військову компенсацію , утримання та модернізацію зростають швидше, ніж інфляція. Зараз інфляція зростає. Коли бюджети навіть не встигають за інфляцією, військові скорочуються в розмірах, але очікування від військових не зменшуються. Це створює зростаючу невідповідність між місіями, які очікується виконати департаментом, і місіями, які він дійсно може виконати.
Враховуючи темпи інфляції (особливо тому, що показники інфляції на рахунках оборони часто вищі, ніж у економіці в цілому) та необхідність стримувати Китай у найближчому майбутньому, мінімальне зростання бюджету на три -п’ять відсотків вище інфляції залишається необхідним принаймні наступні кілька років, як нещодавно підтвердив заступник голови Об’єднаного комітету начальників штабів генерал Джон Хайтен. Такий рівень фінансування оборони також узгоджується з рекомендаціями Комісії національної оборонної стратегії 2018 року . Рівні сил та інвестиції повинні бути орієнтованими на загрози, орієнтованими на бюджет та стратегічно ефективними.
Колишній командувач Індо-Тихоокеанського командування передбачив, що Китай може спробувати взяти під контроль Тайвань протягом наступних шести років. Цієї весни Росія перемістила 100 тисяч військовослужбовців біля кордону з Україною, намагаючись залякати Захід. Реальність така, що США завтра можуть прокинутися і опинитися в конфлікті.
Але сьогодні оборонний бюджет значною мірою обтяжений розвитком майбутніх можливостей. Запит бюджету на 2022 рік містить рекордно високу суму для програм досліджень, розробок, випробувань та оцінювання, що продовжує тенденцію за останні півріччя. Це водночас, коли середній вік літаків ВПС становить 30 років , основні бойові платформи армії наближаються до 40 -річного віку , а ВМС ще не мають набрати 300 кораблів у своїй бойовій силі, а тим більше її вимогу на 355 .
Нещодавно Державна служба підзвітності оцінила, що збільшення вартості та розкладу основних програм придбання оборони продовжують залишатися проблемою. Окрім збільшення витрат, "час, необхідний для надання початкових можливостей, збільшився приблизно на 35 відсотків, що призвело до середньої затримки більше 2 років".
Міністерство оборони має зробити краще, якщо воно збирається швидко надати військовослужбовцям необхідні здібності. Лідери повинні вимагати кращих довгострокових прогнозів, поліпшення аналітичних можливостей ведення бойових дій та більш консервативної оцінки витрат, щоб уникнути помітних провалів минулих програм. Вони також повинні використовувати скорочені цикли придбання та укладання контрактів та більшу гнучкість у управлінні програмами для впровадження нових систем у відповідні часові рамки.
Дійсно, успіх чи невдача американців на майбутніх полях битв багато в чому буде залежати від того, чи зможуть Сполучені Штати перемогти Китай та Росію у все більш шаленій гонці військових технологій. Міністерство оборони повинно мати можливість набагато швидше переходити від концептуальних можливостей .
Тим не менше, Сполучені Штати мають значний набір технічно підкованих союзників – наприклад, Японію, Ізраїль та багато членів НАТО, які зможуть допомогти. Замість того, щоб лише поспішати, щоб із запізненням усунути прогалини, Міністерству оборони слід прагнути до більш систематичних та проактивних зусиль, щоб визначити загальні вимоги до спроможності, що ґрунтуються на розвідці. Тоді департамент може співпрацювати з цими союзниками, щоб активізувати спільні зусилля з розвитку та впровадження можливостей якомога швидше та доступніше.
Наприклад, лише у 2019 році Сполучені Штати придбали в Ізраїлю системи активного захисту танків-системи, які діяли в Ізраїлі з 2011 року. Отже, американські солдати роками діяли по всьому світу, не маючи найсучаснішого захисту, якого Вашингтон міг би забезпечили проти ракет і ракет.
В рамках цих зусиль департамент повинен краще захистити американську оборонну інноваційну базу, щоб забезпечити, щоб зусилля досліджень та розробок ненавмисно не потрапили до наших противників.