Обвинувальний висновок: “Дніпропетровські терористи” були не згодні з суспільно-політичним ладом та проведенням Євро-2012 в Україні

Акценти
29 Листопада 2012, 22:06

 "У вересні 2010 року в м. Дніпропетровську Віктор Сукачов і Віталій Федоряк, будучи незадоволеними існуючим в країні суспільно – політичним ладом, і незгодними з прийнятим органами державної влади рішенням про проведення в країні в червні 2012 року Чемпіонату Європи з футболу, створили терористичну групу метою якої були скоєння по Україні терористичних актів – вибухів", – йдеться в  обвинувальному висновку.

Перший замах на вчинення терористичного акту був здійснений Сукачевим і Федоряком в ніч проти 12 серпня 2011 року  – вони заклали вибухівку в урну поряд будівлі Дніпропетровської облради. "Через допущені технічні прорахунки при виготовленні вибухового пристрою  вибуху не сталося", – говориться в обвинувальному висновку.

Для терактів 12-13 жовтня 2011 року вони виготовили 8 вибухових пристроїв з хімічними детонаторами. Згідно  домовленості, 5 вибухів в центрі Харкова повинен був вчинити  Сукачев, а  Федоряк  – 3 вибухи у центрі Дніпропетровська. "Сукачов заклав вибухові пристрої в урни для сміття на Лопаньскій набережній, а також біля приміщення лікарні "Консультаційна поліклініка Харкова". Також в урни були вміщені листи до органів державної влади з вимогою передати $5 млн і погрозами вчинення нових терористичних актів в разі невиконання вимог терористів. Зазначені вибухові пристрої спрацювали, відповідно, близько 23.30  12 жовтня  та 0.40 13 жовтня . Жертв не було",  – говориться в обвинувальному висновку.

В той же час, Федоряк відмовився вчинити теракти в Дніпропетровську, та викинув 3 саморобні пристрої до сміттєвого баку, не активувавши їх.  

Під час теракту 21 жовтня 2011 року в Запоріжжі  Сукачев і  Федоряк активували вибуховий пристрій і залишили його в камеру схову в приміщенні супермаркету на першому поверсі будівлі торговельного центру "Україна".  Там же  було залишено лист з погрозами вчинити нові вибухи в разі не передачі їм EUR 5 млн.Унаслідок вибуху ніхто не постраждав. 

Для здійснення терористичного акту 15-16 листопада в Дніпропетровську  Сукачев і  Федоряк  виготовили 2 саморобні вибухові пристрої. Один з них  Сукачев  близько 18.00 15 листопада заклав в бетонну урну для сміття біля будівлі торгового центру "ЦУМ"   в Дніпропетровську. "16 листопада 2011 близько 00.03 стався вибух, що спричинив загибель одного чоловіка, заподіяння легких тілесних ушкоджень жінці та значний майновий збиток підприємцю", – йдеться у тексті.

У свою чергу  Федоряк того ж дня  відмовився від здійснення теракту та викинув саморобний пристрій у смітник, сказавши  Сукачеву, що той  не спрацював внаслідок технічних прорахунків.

Наступного дня вони залишили повідомлення з погрозами вчинити нові вибухи на одному з інтернет-сайтів.

Вранці 27 квітня 2012 року Сукачов і Федоряк, в лісопосадці біля готелю "Парус" підготували  чотири вибухові пристрої з хімічними детонаторами. Після цього Сукачов заклав вибухові пристрої в урни для сміття на зупинках трамвая за маршрутом №1 по проспекту Маркса, 70 і 85, а Федоряк в громадських місцях по вул. Столярова, 1, і по проспекту Маркса, 101.

З 11.47 до 12.55 у центрі Дніпропетровська пролунали 4 вибухи, в результаті яких тяжкі тілесні ушкодження отримали чотири людини, ушкодження середньої тяжкості – 3, легкі тілесні ушкодження у 30 людей. Майновий збиток склав: 13 автомобілів та 4 трамвайних вагона.

Сторона звинувачення так само заявила, що 27 квітня після закладки 4-х саморобних вибухових пристроїв в центральній частині Дніпропетровська Федоряк та Сукачов направили поштою лист для СБУ та МВС з погрозами вчинити нові вибухи в разі не передачі їм $4,5 мільйонів.

Сторона звинувачення продовжить оприлюднення обвинувального висновку 4 грудня в 14.00. Як відомо, обвинувальний висновок містить 407 сторінок.

Нагадаємо, 30 серпня Служба безпеки України завершила розслідування кримінальної справи про терористичні акти в Дніпропетровську, Харкові й Запоріжжі. 

31 травня – 1 червня правоохоронці затримали чотирьох підозрюваних в організації вибухів у Дніпропетровську. Згодом стало відомо, що СБУ підозрює затриманих у скоєнні ще трьох терактів в 2011 році.

90