У вироку суд вказав на досудову угоду, укладену обвинуваченим зі слідством, в рамках якої він повністю визнав провину, повідомив слідству раніше невідомі обставини і дав викривальні свідчення щодо інших учасників злочину. Суд прийшов до висновку, що Павлюченков повністю виконав умови співпраці.
Також він перерахував обставини злочину. У вироку зазначено, що вбивство було скоєно організованою групою, ролі в якій були чітко розподілені. Її організатор отримав за вбивство не менше $150 тисяч, а роль Павлюченкова полягала у встановленні стеження за журналісткою і покупці зброї.
Для стеження Павлюченков залучив своїх підлеглих на службових машинах, при цьому не попередивши їх про злочинні цілі. Імена решти п'яти обвинувачених, справа щодо яких виділена в окреме провадження, у вироку не згадуються, проте суддя розповів про їхні дії, посади та родинні відносини.
Суд також частково задовольнив цивільний позов потерпілих, які вимагали стягнути компенсацію моральної шкоди в розмірі 10 мільйонів рублів. Суддя ухвалив стягнути з нього 3 мільйони рублів.
Павлюченкова взяли під варту в залі суду, оскільки до винесення вироку він знаходився під домашнім арештом. Якщо вирок набере законної сили, то він зможе просити про умовно-дострокове звільнення через шість років.
За словами адвоката Павлюченкова Карена Нерсесяна, на даний момент його підзахисний вже перебуває під вартою 1 рік і 3 місяці. "Враховуючи термін 11 років, який призначив Павлюченкові суд, і, віднімаючи з нього вже відбутий ним строк, виходить, що він може просити про умовно-дострокове звільнення вже через шість років", – сказав Нерсисян.
Захист засудженого заявив, що оскаржить вирок.
Нагадаємо, Анна Політковська, журналістка "Нової газети" була вбита 7 жовтня 2006 року в під'їзді свого будинку.
На необхідності покарати всіх причетних до цього вбиства неодноразово наполягав Держдеп США.