Обвинувачення щодо керівників центру оцінювання якості освіти направили до суду

15 Серпня 2016, 12:06

Генеральна прокуратура направила до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо директора центру оцінювання якості освіти, його двох заступників та ще чотирьох осіб за обвинуваченням у несанкціонованій зміні результатів зовнішнього незалежного оцінювання. Про це повідомляється на сайті ГПУ.

«Завищення результатів ЗНО надало незаконні переваги у доступі до вищої освіти сотням абітурієнтів, переважно дітей керівників органів державної влади вищого рівня, правоохоронних органів, працівників системи освіти, народних депутатів України та їх помічників, та обмежило можливість отримання освіти талановитою молоддю, яка мала на це законне право», – сказано у повідомленні.

Також їх підозрюють у привласненні та легалізації коштів держбюджету України та Американських рад з міжнародної освіти.

Їх обвинувачують за ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації), ч. 4 ст. 28 (вчинення злочину групою осіб за попередньою змовою) ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 4 ст.28 ч. 2 ст. 205 (фіктивне підприємництво), ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 362 (несанкціоновані дії з інформацією), ч. 4 ст. 28 ч. 2 ст. 366 (службове підроблення), ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) КК України.​

На цей час завершено досудове розслідування за фактами створення злочинної організації, привласнення та легалізації нею бюджетних коштів у сумі понад 4 млн грн, завищення результатів ЗНО у 2014-2015 роках.

Нагадаємо, в липні 2015 року в Генпрокуратурі заявляли, що підозрюють низку посадовців центру у зловживанні службовим становищем, зокрема втручанні в реєстр випускників, які склали ЗНО. У центрі тоді пройшли обшуки.

Колишній голова центру Ігор Лікарчук усі звинувачення відкидає, з УЦОЯО він звільнився у вересні 2015 року.