Обвинувачені у побитті Тетяни Чорновол вийшли на свободу

7 Квітня 2015, 08:32

Бориспільський міськрайонний суд Київської області звільнив з-під варти обвинувачених у побитті журналістки, а нині – народного депутата від партії "Народний фронт" Тетяни Чорновол. Про це інформує прес-служба "Народного фронту".

Зазначається, що Роман Залюбовський і Сергій Котенко 6 квітня були звільнені прямо в залі суду.

За словами адвоката Тетяни Чорновол, максимальна міра покарання за такі злочини становить п'ять років ув'язнення.

Суд призначив Котенку міру покарання 1 рік, 3 місяці та 10 днів, а щодо його спільника Залюбовського було застосовано закон про амністію за 2014 рік.

Після цього їх звільнили з-під варти прямо у залі суду.

Як заявили в партії, суд не взяв до уваги жодних доказів адвокатів потерпілої про те, що даний злочин замовили представники вищого ешелону попередньої влади. Також, за словами "Народного фронту", суд проігнорував те, що побиття Чорновол було пов'язане з подіями на Майдані та її активною журналістською, громадською та політичною діяльністю.

"Народний фронт" готує подати апеляцію, щоб домогтися справедливого покарання для нелюдів", – йдеться в повідомленні.

Також у партії вимагають від Генеральної прокуратури довести розслідування справи про побиття Чорновол до логічного кінця і встановити замовників злочину.

Нагадаємо, в ніч на 25 грудня 2013 р. автомобіль Чорновол на Бориспільській трасі "підрізала" невідома машина. Зловмисники витягли журналістку з авто, побили її, після чого кинули в кювет.

Міліція відкрила кримінальне провадження за статтею "хуліганство", пізніше була додана ще одна стаття – про нанесення тяжких тілесних ушкоджень.

Наприкінці лютого 2014 року справу про побиття Чорновол було перекваліфіковано у "замах на вбивство". Пізніше з'явилася інформація, що Росія надала притулок одному з підозрюваних – Андрію Зінченку.