Обвал на ринку нафти триває

8 Грудня 2014, 09:45

8 грудня ціни на нафту на світовому ринку впали до $68 після того, як банк Morgan Stanley знизив прогноз цін на Brent. Про це повідомили міжнародні ЗМІ.

Зокрема, ф'ючерси на Brent вже подешевшали на $0,87 до $68,20 за барель, а ф'ючерси на WTI – на $0,78 до $65,06.

Morgan Stanley знизив прогноз середньорічної ціни Brent з $98 до $70 за барель на 2015 рік і з $102 до $88 на 2016 рік. У гіршому випадку, на думку аналітиків банку, європейський еталон може подешевшати до $43 у другому кварталі майбутнього року.

«Без втручання ОПЕК ринки ризикують втратити баланс попиту і пропозиції, пік надлишкової пропозиції може припасти на другий квартал 2015 року», – йдеться в звіті банку.

Через тиждень після того, як ОПЕК вирішила не знижувати виробництво нафти, найбільший експортер картелю – Саудівська Аравія – знизив ціни для клієнтів в Азії і США.

Дані про зовнішню торгівлю Китаю виявилися нижчими за прогнози: експорт в листопаді зріс на 4,7%, а імпорт знизився на 6,7%. Імпорт нафти збільшився на 9% у порівнянні з жовтнем до 6,18 мільйона барелів на добу.

Як відомо, падіння цін на нафту триває вже кілька місяців.

Нагадаємо, бюджет РФ на 2015 рік планували затвердити з урахуванням ціни нафти марки Urals на рівні $96 за баррель. Тим часом, ціни на "чорне золото" впали нижче прогнозованого показника.

Також повідомлялося, якщо ціна на російську нафту опуститься до $90 за барель на кілька місяців, це буде ударом для бюджету РФ, а ціна у $80 за барель стане відчутною вже за кілька тижнів. Крім того, різке падіння ціни завжди провокує відтік капіталу.

Експерти зазначають, що обвал ціни на нафту призведе до краху економіку Росії.

Позначки: