На фоні того, що британці проголосували за вихід Великої Британії зі складу Європейського союзу, європейські фондові індекси 24 червня продемонстрували найзначніше падіння з жовтня 1987 року. Про це інформує MarketWatch.
При цьому торгівля багатьма акціями була призупинена в перші хвилини після відкриття через різкі коливання курсів.
«Зведений індекс найбільших підприємств регіону Stoxx Europe 600 до 11:35 мск впав на 6,5% – до 320 пунктів. Зростання котирувань спостерігається менш ніж для 10 з 600 акцій, що входять в розрахунок індикатора», – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що британський індикатор FTSE 100 впав на 3,9%, німецький DAX – на 5,7%, французький CAC 40 – на 7,2%. Іспанський Ibex 35 обвалився на 9,5%, італійський FTSE MIB – майже на 10%.
Нагадаємо, під час референдуму 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit), що спровокувало підвищену волатильність на світових фінансових ринках. У п'ятницю прем'єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон оголосив про свою майбутню відставку в зв'язку з результатами референдуму. За словами Кемерона, чинний уряд в поточному складі буде працювати протягом найближчих трьох місяців.
У Великій Британії банки відкрили торги неймовірним падінням, втративши за хвилини близько третини капіталізації, однак потім темпи зниження сповільнилися: до 11:30 мск вартість паперів Royal Bank of Scotland зменшилася на 16,1%, Barclays – на 14,3%, HSBC Holdings – на 3,6%.
Читайте також: The Economist: Brexit стане потужним поштовхом для антиєвропейських сил на всьому континенті
Капіталізація іспанського Banco Santander звалилася на 18,4%, німецьких Commerzbank і Deutsche Bank – більш ніж на 10,7%.
Крім того, ціна паперів британського девелопера Taylor Wimpey впала на 23,1% через побоювання скорочення попиту на британську нерухомість.
При цьому котирування акцій золотодобувної компанії Randgold Resources Ltd. злетіли на 15,1% слідом за підвищенням цін на золото, яке користується у інвесторів попитом як захисний актив.