ОБСЄ здійснює моніторинг семи українських телеканалів щодо дотримання виборчого законодавства

6 Березня 2019, 14:03

Місія ОБСЄ/БДІПЛ (Бюро демократичних інститутів і прав людини) здійснює моніторинг мовлення українських телеканалів "UA:Перший", "1+1", "112 Україна", "5 канал", "Україна", "Інтер" і ICTV у прайм-тайм. Про це у вівторок, 5 березня, повідомляє прес-служба Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.

 

Під час вибору цих телеканалів представники ОБСЄ орієнтувалися на те, скільки глядачів вони охоплюють, зокрема територіально.

 

"Відстежується баланс, дотримання виборчого закону щодо всіх кандидатів, чи є медіа вільними в розміщенні своїх матеріалів, чи можуть громадяни отримати достатню кількість інформації про виборчу кампанію різних кандидатів", – повідомляє Нацрада з посиланням на слова представника місії ОБСЄ Франчески Боггері.

 

Під час робочої зустрічі представників місії ОБСЄ/БДІПЛ та членів Нацради сторони також обговорили діяльність Незалежної експертної ради та практики розгляду судових спорів із питань порушення виборчого законодавства.

 

Нацрада також запросила представників моніторингових місій до участі в робочій групі Національної ради, що здійснює нагляд за перебігом виборчого процесу в ЗМІ. 

 

Нагадаємо, президент Парламентської Асамблеї ОБСЄ Георгій Церетелі 27 лютого повідомив, що громадяни Росії не будуть включені до складу місії спостерігачів на виборах в Україні.