ОБСЄ заявила про перестрілки під Донецькою фільтрувальною станцією

21 Березня 2016, 18:38

Спостергіачі ОБСЄ мають інформацію про перестрілки зі стрілецької зброї в районі Ясинуватського поста і Донецької фільтрувальної станції. Про це у понеділок на брифінгу в Донецьку заявив заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Олександр Хуг.

«Територія між Авдіївкою та Ясинуватою в останні дні стала знову гарячою точкою. Минулого тижня в четвер СММ ОБСЄ і СЦКК (Спільний центр по контролю і координації режиму припинення вогню – Ред.) доклали великих зусиль для встановлення стійкого режиму припинення вогню навколо фільтрувальної станції. Відтоді, як встановилося перемир'я, ситуація стала спокійною, в тому числі і сьогодні вранці. Проте, у нас є інформація, що були випадки перестрілок з використанням стрілецької зброї, але ситуація все одно далека від того періоду, коли ми спостерігали використання мінометів і важкої артилерії», – йдеться у повідомленні.

Також він додав, що працівникам фільтрувальної станції необхідні гарантії безпеки, щоб вони змогли працювати там.

«Необхідно розуміти, що ризику піддається не тільки доступ до води, але також той факт, що для фільтраційного процесу необхідні хімікати – хлор. Він зберігається на території цієї станції і якщо станція піддасться обстрілу, як це відбувалося в минулому, і снаряд потрапить в сховище , така ситуація піддасть загрозі життя працівників станції і жителів території навколо неї», – зазначив він.

«Ми будемо закликати сторони скласти зброю, щоб працівники змогли повернутися до процесу», – сказав Хуг.

«Сьогодні представниками СММ ОБСЄ було зафіксовано відкриття вогню, в зіткненні використовувалися гранатомети і стрілецьку зброю. Зараз патрулі повертаються на базу і ви ознайомитеся більш детально з інформацією в завтрашньому звіті», – повідомив він пізніше на брифінгу в понеділок.

Як повідомлялося, за день 21 березня бойовики на Донбасі 11 разів обстріляли позицій Збройних Сил України, п'ять разів на Донецькому та шість на Маріупольському напрямках.