ОБСЄ зафіксувала понад 400 порушень “хлібного перемир’я” на Донбасі

24 Липня 2019, 14:22
Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ зафіксувала за півтори доби після оголошення перемир’я на Донбасі 410 порушень режиму припинення вогню. Про це повідомляється у звіті СММ ОБСЄ в Україні на основі інформації, що надійшла станом на вечір 22 липня.

 

"Після набуття чинності заяви про підтвердження відданості припиненню вогню з 00:01 21 липня, СММ зафіксувала сукупно 410 порушень режиму припинення вогню (18 вибухів, 24 снаряди і 368 пострілів і черг з великокаліберного кулемета та стрілецької зброї)", – йдеться у повідомленні.

 

Зазначається, що у Донецькій області СММ констатувала зменшення кількості порушень режиму припинення вогню, зафіксувавши менше вибухів (7), якщо порівнювати з попереднім звітним періодом (приблизно 35 вибухів). Більшість порушень режиму припинення вогню зафіксовано в районах на східно-південний схід від н. п. Світлодарськ (підконтрольний урядові, 57 км на північний схід від Донецька).

 

Своєю чергою, у Луганській області місія також констатувала зменшення кількості порушень режиму припинення вогню, зафіксувавши також менше вибухів (5), якщо порівнювати з попереднім звітним періодом (155 вибухів). Більшість порушень режиму припинення вогню, включаючи 5 вибухів, зафіксовано в районах на південь від н. п. Попасна (підконтрольний урядові, 69 км на захід від Луганська).

 

Як повідомлялося, на Донбасі упродовж доби 23 липня Збройні Сили України дотримувалися сталого режиму припинення вогню, тоді як збройні формування Російської Федерації та її найманці один раз порушили режим припинення вогню.