ОБСЄ вимагає справедливого розгляду апеляції Тимошенко

11 Жовтня 2011, 18:27

Про це йдеться в повідомленні прес-служби ОБСЄ у вівторок після оприлюднення вироку Юлії Тимошенко, яку Печерський суд міста Києва засудив у вівторок до 7 років позбавлення волі з забороною обіймати державні посади протягом ще трьох років «за зловживання службовим становищем» під час підписання газових угод з Росією в січні 2009 року.

«Я спостерігав за цією справою і раніше закликав українську владу забезпечити повною мірою права підсудної на справедливий судовий розгляд», – заявив голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Литви Аудронюс Ажубаліс.

«У даний час життєво важливо, щоб процес розгляду апеляцій проводився відкрито, справедливо і відповідно до найвищих стандартів, щоб відновити довіру українського народу і міжнародного співтовариства», – заявив Ажубаліс.

Він зазначив, що Україна повинна продемонструвати максимальну прозорість у здійсненні судових процесів і верховенство закону, щоб уникнути виборчого застосування правосуддя.

Як відомо, Україна готується взяти на себе головування в ОБСЄ в 2013 році.

Нагадаємо, 11 жовтня Печерський суд засудив Тимошенко  до семи років ув'язнення з позбавленням права обіймати посади у владі на три роки. Окрім того,  суд зобов’язав екс-прем'єра відшкодувати збитки, завдані НАК "Нафтогаз" в повному обсязі, а саме – 1,5 мільярди гривень.