"Звичайно, у нашому звіті щодо проведення виборів в Україні ми врахуємо Резолюції ПАСЄ, Європейського парламенту та інших міжнародних інституцій", – сказала вона, відповідаючи на запитання про те як вплине недопущення режимом Януковича до участі у виборах колишнього прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко та колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.
В згаданих резолюціях вимагалося негайно звільнити усіх політв'язнів України та надати їм можливість повноцінного права приймати участь у політичному житті, включаючи парламентські вибори, які відбудуться у жовтні цього року.
"Рівне право громадян на участь у виборах є однією з основних умов проведення демократичних та прозорих виборів", – підкреслила Одрі Гловер.
За її словами, місія ОБСЄ/БДІПЧ зі спостереження за парламентськими виборами в Україні, яка складатиметься з 20 експертів, 90 постійних спостерігачів та 600 короткострокових, оприлюднить два попередніх звіти щодо проведення виборів в України, перший з яких буде доступний громадськості вже на початку жовтня, а також кінцевий звіт.
Як повідомлялось, 12 вересня посол США в Україні Джон Теффт повідомив, що Сполучені Штати знову заявили, що екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко має бути звільнена.
«Ми постійно повторюємо, що Тимошенко має бути звільнена», – наголосив посол.
Крім того, за його словами, США робитимуть все можливе, щоб парламентські вибори в Україні були чесними і справедливими.
Нагадаємо, Генеральний Секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд вважає, вибори в Україні не повністю відповідатимуть політичному стандарту, оскільки лідери опозиції опинилися поза процесом.
Читайте також: Генсек Ради Європи: Суду над Тимошенко не мало б бути