ОБСЄ відкрила передові патрульні бази для спостереження за відведенням озброєння калібром менше 100 мм

8 Жовтня 2015, 15:14

Для спостереження за виконанням мінських угод в частині відводу озброєння калібром менше 100 мм від лінії зіткнення на Донбасі Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ відкрила передові бази своїх патрулів – дві в Луганській області та одну в Донецькій. Про це повідомив на брифінгу в четвер у Києві заступник голови СММ ОБСЄ Олександр Хуг.

"На виконання підписаного в Мінську минулого тижня доповнення до угоди, СММ ОБСЄ початла спостереження за відведенням озброєння (калібром менше 100 мм – Ред.). І щоб цей процес полегшити і посилити наш контроль, ми відкрили так звані передові патрульні бази. У підконтрольному "ЛНР" Стаханові та підконтрольному Києву Новоайдарі. Також ми відкрили таку ж базу в Донецькій області – у Волновасі", – повідомив Хуг.

Він нагадав, що даний документ планується реалізувати в два етапи – спочатку в Луганській області, потім в Донецькій. Сам процес відведення озброєння буде трьохетапним – спочатку танки, потім артилерія, потім міномети. На це відводиться 15 днів.

"І Збройні сили України і т.зв."ЛНР" почали цей процес, обидві сторони передали СММ ОБСЄ базову інформацію. Ми спостерігали відведення танків на певні майданчики, керівники з двох сторін письмово повідомили нас про завершення відводу танків", – розповів він.

Хуг також зазначив, що спостерігачі продовжують підтверджувати дотримання режиму тиші.

"Ми фіксували поодинокі перестрілки і вибухи, але в основному це було пов'язано з навчаннями або діяльністю з розмінування територій. Кількість таких інцидентів значно зменшилася після підписання доповнення, проте вчора в Троїцькому ми спостерігали частини протитанкових ракет, які були запущені, і це призвело до поранення українських військових", – підкреслив він.

Хуг поінформував, що спостерігачі продовжують відвідувати місця відводу важкого озброєння і фіксують випадки відсутності такого озброєння.

"Деяких видів раніше відведеного озброєння на майданчиках немає. Це стосується як українських збройних сл, так і "ДНР". Також ми знаходили таку техніку поза цих майданчиків", – зазначив він.

Хуг зазначив, що 4 жовтня спостерігачі фіксували дві артустановки з тягачами в підконтрольному "ДНР" Октябрі, також спостерігали САУ і танк, гаубиці.

Нагадаємо, бойовики повністю дотримувалися перемир’я, тому 5 жовтня розпочався перший етап відведення озброєньПроцес триває з обох сторін.