ОБСЄ у законі про наклеп побачила придушення дискусій та захист держслужбовців

19 Вересня 2012, 15:46

«Я закликаю всіх членів парламенту відхилити запропоновану поправку, яка є перешкодою для свободи ЗМІ в країні. Криміналізація наклепу в сучасній демократії означає  придушення дискусій та захист державних посадовців від критики, що може призвести до самоцензури з боку ЗМІ», – зазначила Міятович.

«Я щиро сподіваюся, що цю зміну не буде прийнято у другому читанні, і засоби масової інформації в Україні зможуть продовжувати свою важливу роль інформування громадськості щодо питань, що становлять суспільний інтерес, не боячись кримінальної відповідальності», – сказала правозахисниця.

«Як я зазначила у листі до міністра закордонних справ Костянтина Грищенка 14 вересня, це дійсно прикрий розвиток подій. У 2001 році Україна стала однією з перших країн у регіоні ОБЄС, яка скасувала кримінальну відповідальність за наклеп, і саме завдяки цій важливій реформі Україна отримала репутацію одного з найбільш ліберальних середовищ для ЗМІ в регіоні», – додала вона.

Міятович також запропонувала ОБСЄ надати Україні повну підтримку під час проведення правової реформи. 

Нагадаємо, у вівторок, 18 вересня,  Верховна Рада схвалила у першому читанні законопроект, який передбачає запровадження кримінального покарання за наклеп, в тому числі у вигляд обмеження волі терміном до трьох років.