За словами речниці ОБСЄ, Крим не має повноважень запрошувати спостерігачів, бо є регіоном, а не державою і не окремим членом організації. Тому, сказала вона, «Кримові було б важкувато нас запросити».
Речниця наголосила, Україна, яка є членом ОБСЄ, ніякого запрошення не надсилала, а організація дотримується принципу повної територіальної цілісності і суверенітету України.
Раніше сьогодні російські агентства повідомляли з Криму, що влада автономії «офіційно запросила» спостерігачів із ОБСЄ на свій референдум 16 березня.
Водночас у соціальних мережах з’являються повідомлення, що до росіян за національністю, які живуть у країнах ЄС і мають громадянство цих країн, надходять запрошення взяти участь у спостереженні за кримським референдумом, щоб виступити там як «спостерігачі від Євросоюзу», але оцінити його, «як належить російським співгромадянам».
Як повідомлялося, 8 березня військові спостерігачі ОБСЄ не змогли потрапити на територію Криму, бо з боку блокпосту, що перегороджуює в'їзд на півострів, пролунали три попереджувальні постріли.
Крім того, 7 березня і 6 березня місія невідомі озброєні особи зупинили групу ОБСЄ .
Як відомо, з 5 по 12 березня в Україні перебуває місія верифікації ОБСЄ, до складу якої увійшли 40 спостерігачів з 21 країни ОБСЄ. Програмою їх перебування передбачено відвідування військових об'єктів ЗСУ та ЧФ РФ на території Криму.