ОБСЄ спростовує заяви російських ЗМІ щодо вилучення людських органів на Донбасі

30 Жовтня 2014, 16:52

Організація з безпеки і співробітництва в Європі заявляє, що не має доказів вилучення людських органів на Донбасі. Про це йдеться в заяві ОБСЄ.

"ОБСЄ не має в своєму розпорядженні ніяких доказів щодо можливого вилучення органів у Східній Україні. Спеціальний представник і координатор ОБСЄ по боротьбі з торгівлею людьми, отже, не підтверджує, що які-небудь випадки незаконної трансплантації органів мали місце в Україні, і не хоче спекулювати з приводу таких звинувачень. Крім того, спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні на сьогоднішній день не зафіксувала жодних доказів незаконної торгівлі органами в Донецькій і Луганській областях", – йдеться у заяві.

Така заява пролунала у відповідь на повідомлення російських ЗМІ, в яких стверджувалося, що спеціальний представник ОБСЄ з боротьби з торгівлею людьми Мадіна Джарбусинова підтверджувала наявність подібної проблеми на Донбасі.

В ОБСЄ пояснюють, що дві російські неурядові організації надали ОБСЄ повідомлення про можливе видалення і продаж людських органів в Східній Україні. У відповідь на це український уряд заявив, що такі звинувачення повинні бути досліджені. Джарбусинова розповіла про це в інтерв'ю українському телеканалу. Її слова були вирвані з контексту і по-своєму використані російськими ЗМІ.

Як відомо, російські телеканали неодноразово були помічені у перекручуванні фактів та маніпуляціях з інформацією.

Нагадаємо, раніше російські ЗМІ поширили інформацію про нібито причетність колишнього адвоката Юлії Тимошенко Сергія Власенка та командира батальйону "Донбас" Семена Семенченка до торгівлі людськими органами. Згодом затриманий українськими силовиками лідер сепаратистів з міста Дружківка Василь Черненко під час допиту зізнався, що терористи, які орудують на сході України, вилучали органи у загиблих  бойовиків «ДНР».