ОБСЄ пропонує Україні посередництво для врегулювання політичної кризи

5 Грудня 2013, 16:33

Ситуацію в Україні Заннієр обговорив у Києві під час зустрічі з главою українського міністерства закордонних справ Леонідом Кожарою. Генсек заявив, що "ОБСЄ і він особисто готові допомогти пошуку діалогу між усіма сторонами в ситуації, що нині склалась в Україні".

Заннієр також нагадав, що повага до таких фундаментальних прав, як право на мирні зібрання, право на висловлення думки та надання журналістам простору для виконання їхньої роботи є важливими для згуртованого та безпечного суспільства.

Нагадаємо, протести в Україні почалися після рішення уряду призупинити підготовку до підписання угоди про асоціацію. Влада України заявила, що угоду потрібно переглянути, і одночасно відновила переговори про активізацію відносин з Росією.

У ніч на 30 листопада бійці спецпідрозділу «Беркут» жорстко розігнали студентський протест на Майдані Незалежності. У результаті до вимог протестуючих про підписання угоди про асоціацію та відставку уряду додалися також вимоги про відставку міністра внутрішніх справ Вітлаія Захарченка, перевибори парламенту і президента.

4 грудня екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко закликав Європу стати посередником між українськими владою та опозицією, щоб унеможливити силовий варіант розв'язку подій і уникнути міжнародної ізоляції країни.

Водночас, заступник глави зовнішньополітичної служби Євросоюзу Хельга Шмідт закликала політичні сили в Україні до діалогу для подолання політичної кризи.