ОБСЄ продовжила мандат місії на двох пунктах пропуску на кордоні з Росією

21 Липня 2017, 18:38

Постійна Рада ОБСЄ схвалила рішення про продовження мандату місії спостерігачів ОБСЄ на двох російських пунктах пропуску "Гуково" і "Донецьк" на кордоні з Україною до 31 жовтня 2017 року. Про це повідомили в Міністерстві закордонних справ України.

У відомстві наголосили, що беруть до уваги рішення Постійної Ради ОБСЄ.

Читайте також: Новий генсек розповів, як війна на Донбасі вплинула на роботу ОБСЄ

«Розчаровані позицією Російською Федерації, яка залишається єдиною державою в ОБСЄ, що перешкоджає розширенню мандату Місії на всю ділянку кордону, прилеглу до тимчасово неконтрольованої Урядом України території окремих районів Донецької і Луганської областей. Розцінюємо такі дії Російської Федерації як свідоме небажання сприяти деескалації ситуації на Донбасі та намір продовжувати постачання важкої зброї, військового обладнання і боєприпасів, регулярних військ, бойовиків і найманців, здійснювати підтримку терористичної діяльності на території України. У цьому зв’язку, делегація України в ОБСЄ виголосила інтерпретуючу заяву у зв’язку з прийняттям цього рішення», – йдеться у заяві МЗС.

«Закликаємо російську сторону до неухильного виконання взятих зобов’язань у рамках Мінських домовленостей, у т.ч. щодо забезпечення всеохоплюючого та постійного моніторингу ОБСЄ на кордоні, що є критично важливим для деескалації ситуації на Донбасі», – підсумували в дипломатичному відомстві.

Читайте також: ОБСЄ заявила про складнощі з доступом на окуповану територію Донбасу