Normal
0
false
false
false
RU
X-NONE
X-NONE
MicrosoftInternetExplorer4
У відповіді на запитання Тижня про те, яка перспектива розміщення озброєної місії на окупованих частинах Донбасу та чи обговорюється така можливість, він зазначив, що зараз дипломатичний процес зосереджений на відновленні стійкого перемир'я, а також на створенні необхідної безпекової ситуації для проведення вільних і чесних виборів під спостереженням Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ в Україні. Після досягнення стійкого перемиря на Донбасі можна проводити оцінки того, які можуть бути необхідні інструмнети для забезпечення такої ситуації, додав посол Беєр. Тим часом, Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ, яка працює в зоні конфлікту, продовжується як цивільна і неозброєна, наголосив він.
На запитання німецького журналіста про прогрес у виконанні Україною своїх зобовязань за Мінськом, зокрема в частині затвердження спеціального статусу окупованих частин Донбасу, посол Пайєтт відповів, що Україна виконала значну більшість своїх зобовязань, а Петро Порошенко останніми тижнями і публічно, і в приватних розмовах підтверджував готовність виконувати ці зобовязання. Але своїх зобовязань не виконує Росія. США підтримує позицію України: найперше завдання зараз – відновлення перемир'я.
Читайте також: В ОБСЄ закликали реалізувати Мінські угоди до кінця цього року
Загалом, обоє послів зазначили, що в зоні конфлікту спостерігається значне погіршення ситуації останніми тижнями. Аналогічний меседж звучав на звітній конференції, яка пройшла у Відні 28 липня, з боку Мартіна Сайдіка, Спеціального представника ОБСЄ в Україні та Тристоронній контактній групі, та Ертургула Апакана, голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.
"У кімнаті, де засідали 56 представників і наша делегація, панувало відчуття, що ситуація суттєво погіршилася останніми тижнями. Кількість жертв така, якої ми не бачили вже рік, – прокоментував вчорашню подію посол Беєр. Відтак, пріоритетною є необхідність плану розведення сил. Це є перший необхідним кроком для подальшого прогресу дипломатичного процесу. На зустрічі у Мінську цього тижня цього досягти не вдалося, але представники сторін намагатимуться домовитися про це на наступних засіданнях, додав Беєр.
Читайте також: В ОБСЄ викрили брехню російських дипломатів щодо війни на Донбасі
За його словами, росіяни запрошують СММ більше часу проводити з обох сторін, але на землі бачимо подальше постачання зброї та бойовиків, обмеження для СММ і її спостерігачів, збивання моніторингових дронів місії там, де вони фіксують російську техніку. Тому час Росії зробити так, аби її слова відповідали діям, сказав він.
Посол Пайєтт прокоментував, що проблеми з обмеженням доступу для СММ майже повністю спостерігаються на боці, контрольованому сепаратистами. Посли Апакан і Сайдік чітко закликають вирішити це питання.
"Я говорив (у Відні – Ред.) про ще один момент: занепокоєння через подальшу присутність солдатів та техніки російського походження на українській території, а також поява нових систем озброєння, що, на нашу думку, бодай частково пояснює різке зростання кількості жертв за останні тижні", – розповів посол Пайєтт про участь у вчорашній звітній конференції ОБСЄ.
Читайте також: В ОБСЄ заявили про перешкоджання роботі місії з боку бойовиків "ДНР-ЛНР"
Зараз важливо стимулювати Кремль до виконання її зобовязань за Мінськом, додав на завершення розмови посол Беєр. Тут важливо памятати про те, наскільки скоординованими весь цей час були спрямовані на це зусилля США, ЄС та інших партнерів, сказав він. Також міжнародній спільноті дуже важливо спостерігати за тим, що відбувається у зоні конфлікту, адже серпень історично був не надто простим місяцем, підсумував Посол США при ОБСЄ.
/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Обычная таблица”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-qformat:yes;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin-top:0cm;
mso-para-margin-right:0cm;
mso-para-margin-bottom:10.0pt;
mso-para-margin-left:0cm;
line-height:115%;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:11.0pt;
font-family:”Calibri”,”sans-serif”;
mso-ascii-font-family:Calibri;
mso-ascii-theme-font:minor-latin;
mso-fareast-font-family:”Times New Roman”;
mso-fareast-theme-font:minor-fareast;
mso-hansi-font-family:Calibri;
mso-hansi-theme-font:minor-latin;}