Він розповів, що міністр закордонних справ Леонід Кожара поінформував його, що за фактами застосування сили проти мирних демонстрантів і журналістів розпочато відповідні розслідування.
''Я сподіваюся, що ці розслідування приведуть до покарання всіх відповідальних за ці дії осіб'', – сказав Ленарчич.
Він нагадав, що в рамках ОБСЄ проводиться спостереження за тим, яким чином країни – члени організації дотримуються права громадян на мирні зібрання та висловлювання думок.
Також він вважає, що активна позиція громадян сприяє побудові громадянського суспільства.
''Я хотів би закликати уряд і президента, всі політичні партії і інші сторони, щоб вони надали громадянському суспільству можливість зіграти свою роль у всіх процесах, які покликані врегулювати політичну ситуацію в країні'', – додав Ленарчич.
Водночас Ленарчич вважає вимоги влади України звільнити захоплені демонстрантами в Києві адміністративні будівлі легітимними.
"Така вимога влади повністю відповідає поняттю про прийнятні обмеженнях свободи зібрань", – зазначив Ленарчич.
Директор БДІПЛ ОБСЄ зазначив, що ці будівлі призначені для конкретної мети.
"Це місця, не призначені безпосередньо для здійснення свободи зібрань", – сказав він, зазначивши, що в Києві, і зокрема на Майдані Незалежності, достатньо місця для здійснення свободи зібрань.
Нагадаємо, 30 листопада близько 4-ї години ранку бійці спецпідрозділу «Беркут» розігнали Євромайдан у Києві. У столичній міліції заявили, що активістів відтіснили з Майдану Незалежності через конфлікти з комунальниками.
Після розгону Євромайдану понад 30 активістів затримали, кілька десятків поранено, п’ятеро з них госпіталізували з відділку міліції.
Згодом начальник Київської міліції Валерій Коряк попросив про відставку.
2 грудня прем'єр-міністр Микола Азаров повідомив, що Коряк звільнений зі своєї посади.
Втім, 4 грудня стало відомо, що Коряк продовжує виконувати обов'язки голови столичної міліції.