ОБСЄ: через постійні обстріли на Донбасі досі не узгодили лінію розмежування

5 Листопада 2014, 20:30

Українські військові поки не змогли узгодити лінію розмежування з терористами. Про це заявив заступник глави спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в регіоні Александер Гуг за підсумками робочої зустрічі з представниками ОБСЄ в Донецьку 5 листопада.

"Лінія розмежування становить 480 кілометрів. Поки що немає взаєморозуміння з цього питання між сторонами. Сторони досі не дійшли згоди по лінії розмежування", – заявив він.

Представник ОБСЄ пояснив, що перед тим, як узгоджувати розмежувальну лінію, потрібно встановити режим припинення вогню.

"Лінія розмежування пролягає вздовж Маріуполя, а також населених пунктів Дебальцеве і Щастя. Для встановлення лінії безпеки потрібно домогтися дотримання режиму припинення вогню", – констатував Гуг.

Інший важливий пункт мінських домовленостей – відведення важкого озброєння обома сторонами конфлікту. Це має здійснюватися одночасно з дотриманням інших пунктів мінського протоколу, заявив представник ОБСЄ.

"Відведення артилерії залежить від дотримання інших пунктів мінської угоди. Зустрічі, подібні до сьогоднішньої, мають сприяти повному дотриманню мінських домовленостей", – вважає він.

Гуг висловив сподівання, що вогонь на Донбасі швидко припиниться. Попри те, що мінські домовленості постійно порушуються, він вбачає певні зміни на краще.

"Ми сподіваємося, що такі зустрічі внесуть свою лепту в припинення вогню, зокрема і на території Донецького аеропорту, – пояснив заступник глави місії ОБСЄ на сході України.