Обшуки в Криму. Стало відомо про сьомого затриманого

7 Липня 2020, 15:55

В Алушті затримали Зекір'я Муратова. Про це повідомила українська омбудсман Людмила Денісова у Telegram у вівторок, 7 липня.

 

Зауважимо: раніше повідомлялося про шістьох затриманих – це Еміль Зіядинов, Ісмет Ібрагімов, Алім Суф'яном, Сейран Хайретдинов, Олександр Сизиков, Вадим Бектеміров.

 

Повідомляється, що також в розшук оголошений Ділявер Меметов, якого в травні цього року затримували при спробі перетину адміністративного кордону з Автономною Республікою Крим. Згодом його відпустили. Тоді окупанти намагалися незаконно відібрати у кримського татарина відбитки пальців.

 

Як зазначає Денісова, під час обшуків усім затриманим підкинули до помешкань заборонену окупаційною владою літературу. Про сплановану акцію представників ФСБ свідчить те, що літературу підкинули зокрема Олександру Сизикову, який у 2009 році повністю втратив зір.

 

Крім того, у затриманого Ісмета Ібрагімова хронічні проблеми зі здоров'ям, він потребує щоденного вживання ліків. Проблеми зі здоров'ям також у Сейрана Хайретдинова – у нього астма.

 

Кримським татарам інкримінуватимуть частину першу та другу статті 205 «терористичний акт» Кримінального кодексу Російської Федерації. Запобіжні заходи незаконно затриманим громадянам України обиратимуть 8 липня.

 

Нагадаємо, 7 липня представники ФСБ Росії прийшли з обшуками в будинки кримських татар.

 

Як стало відомо згодом, обшуки відбулися у Бахчисарайському, Курманському (колишньому Красногвардійському), Сімферопольському районах та Алушті.

           

Поліція Криму порушила кримінальне провадження за ч.2 ст. 162 (порушення недоторканності житла) КК України.