Обшуки в Криму. Окупанти затримали кримськотатарського активіста Мемедемінова

22 Березня 2018, 09:48

У окупованому Криму в четвер, 22 березня, силовики прийшли з обшуками до кримськотатарського активіста Нарімана Мемедемінова, унаслідок яких його заарештували та відвезли до Управління Федеральної служби безпеки  в Сімферополі. Про це повідомляє правозахисна група "Кримська солідарність".

 

 

"Нарімана Мемедемінова заарештували і відвезли в УФСБ м.Сімферополь. За словами дружини, обшук проходив в грубій формі, з нецензурною лайкою з боку силовиків", – йдеться в повідомленні.

 

Так, обшук проходив в будинку активіста в Бахчисарайському районі. За словами очевидців, оточений був не лише будинок Мемедемінова, а і вся вулиця.

 

 

"Обшук в будинку Нарімана Мемедемінова об'єднання "Кримська солідарність" розглядає як черговий удар по роботі своїх громадянських активістів і, в цілому, по громадській журналістиці в Криму", – наголошується в повідомленні.

 

Водночас у групі заявили, що 11 лютого 2016 року в будинку Мемедемінова вже був обшук. Крім того, 13 липня 2017 року Бахчисарайський районний суду розглядав адміністративну справу проти активіста. За інформацією юриста Лілі Гемеджі, активіста притягували до відповідальності за нібито участь в несанкціонованому мітингу 13 квітня 2017 року поблизу будинку Сейдамета Мустафаєва, у якого в той момент проводився обшук. У момент обшуку зібралася велика кількість кримських татар, які прийшли підтримати співвітчизника, серед них був і Мемедемінов, який висвітлював ситуацію та вів відеозйомку. Він намагався утримувати людей від реакції на провокації з боку правоохоронних органів. Однак, незважаючи на це, був визнаний "винним" рішенням суду і оштрафований на 10 тис. рублів.

 

 

Крім того, на інцидент уже відреагували в Міністерстві закордонних справ.

 

"Незаконні обшуки, арешти лише посилюватимуться окупантом після нелегітимних виборів в АРК. Категорично засуджуємо", – написала речник відомства Мар'яна Беца.

 

 

Нагадаємо, 1 березня підконтрольний Кремлю Феодосійський міський суд  оголосив вирок кримськотатарському активісту Сулейману Кадирову. Його засудили на два роки за ґратами умовно із забороною здійснення публічної діяльності на такий же строк. Кадирова визнанали винним у публічних закликах до порушення територіальної цілісності Росії за коментар в Facebook: «Крим – це Україна. Завжди була, є і буде».