Обраний восени голова Слов’янська Вадим Лях пішов служити в ЗСУ

Безпека
7 Липня 2021, 14:02

Після спроби віджартуватися на питання журналістів про наявність у Вадима Ляха відповідних професійних навичок та бажання захищати Батьківщину, голова Донеччини все ж пояснив процедуру командирування людини на посаду голови військово-цивільної адміністрації, яка починається з оформлення в лави ЗСУ та проходження певних погоджень на рівні військових та правоохоронних органів. “Якщо вирішила людина служити, нехай служить. А потім, якщо буде потрібно, таке рішення буде прийнято”, – підсумував Павло Кириленко. Чиновник додав, що у випадку Слов’янська, очолити ВЦА має людина, якій не треба буде довго розбиратися в ситуації, коли через політичний конфлікт невирішеними виявились багато питань життєзабезпечення міста. Так Кириленко зазначив, що через певний час Слов’янськ все одно чекають місцеві вибори. 

Читайте також: Слов’янська криза 

Ще одним підтвердженням версії, що головою ВЦА Слов’янська планується призначити саме Вадима Ляха, є поява 1 липня 2021 року його декларації, як кандидата на цю посаду, у Єдиному державному реєстрі декларацій. 

Нагадаємо, що Вадим Лях був обраний головою Слов’янська, але через неможливість домовитися з депутатською групою, яку очолює Опозиційна платформа “За життя”, був змушений звернутися до влади з проханням ввести військово-цивільне адміністрування. Що й було зроблено Указом президента. 

Читайте також: Донецький мікроклімат 

Патріотичний актив області неодноразово виступав проти затвердження Вадима Ляха, якого активісти звинувачують у підтримці бойовиків під час окупації міста. Це питання вони поставили і під час зустрічі з головою Міністерства у справах ветеранів Юлією Лапуніною. Яка пообіцяла допомогу у налагодження комунікації між владою, але пояснила, що питанню відсутності покарання колабораціоністів не один рік. Ветерани та волонтери нарікають, що обласна влада не прислуховується до їхнього протесту. І таким призначенням фактично легалізує толерантність до людей, які проявили себе як прихильники “руського миру”. Мовляв, одна справа, коли Ляха обрали виборці, більшість з яких є лояльними до Росії, а інша – коли ця людина призначена президентом України.