Обрання двох членів НАЗК, необхідне для безвізового режиму, вночі заблоковано – член комісії

15 Березня 2016, 09:37

Комісія з відбору кандидатів на посади в Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) не змогла дійти згоди стосовно одного з кандидатів, що призвело до блокування конкурсу. Про це на сторінці у мережі Facebook розповів один із членів конкурсної комісії з відбору кандидатів на посади у НАЗК Андрій Марусов.

«Однак до опівночі понеділка комісія зайшла в глухий кут. Три члени з восьми (Віктор Таран і я – від громадськості, Володимир Сущенко – від парламенту) принципово наполягають на кандидатурі Руслана Рябошапки», – написав Марусов.

Водночас, за його словами, «урядова частина» комісії виступила проти кандидатури Рябошапки.

«А ось для другої половини, в кращому випадку, він (Рябошапка – Ред.) – один з п'ятірки (це члени комісії Наталія Севостьянова, перший заступник міністра юстиції і уповноважений Кабміну з відбору членів НАЗК, Костянтин Ващенко, голова Нацдержслужби, Леся Шевченко, Фундація «Відкрите Суспільство, Віктор Шлінчак, «Главред»). Як доберуся до сканера, прикріплю т.зв. «Шахівницю» всі члени комісії виставляли бали кандидатам, потім їх підсумовували і всім представили», – додав Марусов.

Член комісії додав, що у її засіданні оголошено перерву до 18:00 15 березня.

За його словами, у разі, якщо до 17 березня не будуть обрані чотири члена НАЗК (наразі є двоє – Ред.) – це означатиме зрив зобов’язань перед ЄС щодо безвізового режиму.

Нагадаємо, нардеп Віктор Чумак, якого раніше обрали у НАЗК, вирішив відмовитися від цієї посади та лишитися нардепом Верховної Ради.