Обрали нового президента ФІФА

26 Лютого 2016, 19:21

Новим президентом Міжнародної федерації футболу (ФІФА) на чотири роки обраний генеральний секретар Європейського союзу футбольних асоціацій Джанні Інфантіно.

Під час голосування він отримав підтримку більшості делегатів позачергового Конгресу ФІФА, який проходить в Цюріху.

Інфантіно в ході другого туру набрав 115 голосів при 104 необхідних, Салман бін Шейх Ібрагім аль-Халіфа з Бахрейну 88 голосів, принц Алі бін Аль-Хусейн – 4 голоси, Жером Шампань – жодного.

45-річний Інфантіно обраний на чотири роки. Працює в УЄФА з 2000 року, з 2009 року обіймає посаду генерального секретаря УЄФА.

Як повідомлялося, у грудні президентів ФІФА Зепп Блаттер та УЄФА Мішель Платіні відсторонили від футбольної діяльності на термін у вісім років. Платіні вважався одним з головних претендентів на посаду голови ФІФА після відставки Блаттера через корупційний скандал.

Нагадаємо, у травні в Цюриху через підозру у корупції заарештували низку посадовців ФІФА. Основою для розслідування став запит американського ФБР, в якому йшлося про «нестримну, системну і глибоко укорінену» корупцію в футбольній організації.

У вересні голова організації Зепп Блаттер знову опинився в центрі корупційного скандалу: за зниженою ціною продав право на трансляцію ЧС 2010 та 2014 років, заробивши на цьому £11 млн. У жовтні 2015 Блаттера відсторонили. Згодом від виборів президента ФІФА відсторонили також Мішеля Платіні.