Оборонний бюджет-2018 становитиме не менше 5% ВВП – Турчинов

30 Серпня 2017, 12:52

Секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що оборонний бюджет України на 2018 рік становитиме не менше 5% від валового внутрішнього продукту. Про це повідомила прес-служба Турчинова за підсумками обговорення оборонного бюджету-2018.

Також Турчинов підкреслив, що оборонний бюджет 2018 року вирізнятиметься реалізмом, «де кожна запланована копійка має реальне наповнення».

«Окрім того,  відмінністю цього бюджету буде те, що основне його фінансування відбуватиметься з загального фонду, який складатиме близько 156,4 млрд грн. Спеціальний фонд формуватиметься виключно на підставі пропозицій силових міністерств та відомств і складатиме близько 6,3 млрд грн., тобто загальне фінансування повинне бути не менше 162,7 млрд. грн», – сказав Турчинов.

За словами секретаря РНБО, Україні слід підвищити ефективність роботи оборонних підприємств, тому необхідно фінансувати новітні технології та модернізацію.

Він додав, що в Концепції розвитку сектору безпеки і оборони України передбачене таке фінансування на рівні 0,5% від ВВП.

Після уточнення показників оборонного бюджету вони будуть затверджені на засіданні РНБО України, яке має відбутися на початку вересня, зазначив Турчинов.

Нагадаємо, у 2017 році на нацбезпеку та оборону в бюджеті було передбачено 130 млрд гривень, або 5% від ВВП. Це на 13% більше, ніж у 2016-му.