Обмін полоненими. Геращенко повідомила, що бойовики намагаються зірвати процес

18 Грудня 2017, 16:30

У понеділок, 18 грудня, гуманітарна підгрупа по звільненню заручників і утримуваних провела скайп-конференцію, унаслідок якої виявилося, що терористи внесли до списків на звільнення додаткових осіб. Про це повідомила перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

"Разом з тим , від представників ОРДЛО в останні дні, 14-15 грудня, мінська група отримала ще додаткові списки з вимогою обов'язково включити цих людей до списків на звільнення, і це , по суті, вносить серйозну сум'ятицю в визначення дати обміну. І по суті веде до зриву процесу", – наголосила вона.

Геращенко зазначила, що попри визначені заздалегідь принципові питання порядку денного, у ході переговорів так і не були отримані відповіді на питання верифікації людей, які категорично відмовляються бути переміщеними на окуповані території.

"ОРДЛО, по суті, наполягає на тому, щоб українська сторона тягла на лінію зіткнення вільних людей. РФ також заявила, що як ми не притягнемо всіх 306 осіб на лінію зіткнення: і вже звільнених, і тих, хто не бажає переміщатися в "руський мир", від кого є відповідні заяви і чиї адвокати відповідно звернулися до нас з вимогою не порушувати права людини – звільнення не буде", – заявила заступник голови ВР.

Водночас вона повідомила, що Україна готова до обміну полоненими до новорічних і різдвяних свят. 

Крім того, за її словами, українська сторона запропонувала 20 грудня провести ще одну скайп-конференцію, щоб узгодити остаточні деталі.

Як повідомлялося, 29 листопада під час засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську було досягнуто домовленості щодо обміну заручниками до новорічних свят. Однак сторони не назвали конкретної дати обміну.

У СБУ заявили, що Україна на законних підставах готова обміняти 306 полонених бойовиків на 74 українських полонених на Донбасі.