Обмін полонених. Родичі Небесної сотні закликали Зеленського не звільняти екс-беркутівців

23 Грудня 2019, 17:23

Родичі Героїв Небесної сотні закликають президента Володимира Зеленського не звільняти у рамках обміну утримуваними особами екс-беркутівців, підсудних у справі розстрілу Майдану. Про це у понеділок, 23 грудня, йдеться у заяві ГО "Родина Героїв Небесної сотні", оприлюдненій у Facebook.

 

"Звертаємось до Вас в зв’язку з тим, що до нас з різних джерел надходить інформація про те, що в межах запланованого обміну полоненими і заручниками, захопленими в ході міжнародного збройного конфлікту між Україною і РФ, а також (з боку України) – затриманими особами, які вчинили воєнні та інші злочини, пов’язані із збройним конфліктом із РФ за участі підконтрольних РФ т.з. “ДНР”, “ЛНР”, планують звільнити і обміняти підсудних в справі, де ми всі є потерпілими: Сергія Тамтуру, Сергія Зінченка, Павла Аброськіна, Олега Янішевського та Олександра Маринченка", – йдеться у заяві.

 

Рідні Небесної сотні наголошують, що зазначені особи не є ні учасниками ні жертвами конфлікту на Сході України. Злочини, які їм інкримінуються, жодним чином не пов’язані із участю у зазначеному конфлікті, а також не пов’язані із сепаратизмом – ні напряму, ні в якості розвідників, членів ДРГ, агентів впливу і т.д., крім того, всі вони є громадянами України. Відповідно їхнє звільнення, переконані в організації, у межах обміну в процесі розв’язання конфлікту на Сході України не відповідає ні міжнародному праву, ні заявленим цілям, ні здоровому глузду.

 

Також підкреслюється, що звільнення унеможливить завершення головного судового процесу у справах Майдану, який наразі слухається в Святошинському суді м. Києва і має перспективи завершитись в наступному році. Саме із цим процесом рідні загиблих Героїв Небесної Сотні і суспільство в цілому пов’язують головним чином свої надії на справедливість, йдеться у заяві.

 

"Вважаємо, що механізм реалізації такого звільнення повністю суперечить законодавству України, порушує принцип процесуальної незалежності прокурорів і головне – незалежність суддів. Що є грубим втручанням в правоохоронну і судову систему України. При чому втручання – саме з боку Російської Федерації", – додали в організації.

 

Нагадаємо, 9 грудня у Єлисейському палаці в Парижі відбулася зустріч “нормандської четвірки”, на якій президент України Володимир Зеленський, президент РФ Владімір Путін, канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон досягли домовленостей щодо обміну утримуваних осіб між Росією та Україною у форматі «всіх на всіх» до 31 грудня.

 

23 грудня міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив, що Україна хотіла провести обмін полоненими "всіх на всіх", проте наразі у Мінську Тристороння контактна група узгодила лише одну групу людей.