Обама закликав Конгрес скасувати санкції проти Куби

12 Квітня 2015, 11:47

Президент США Барак Обама закликав Конгрес скасувати санкції проти Куби. Цей заклик пролунав 11 квітня під час саміту Америк, який відбувся у Панамі, повідомляє агенція dpa.

Водночас Обама наголосив, коментуючи зміну політики Вашингтона щодо Куби, що для всього американського континенту настав «поворотний момент», йдеться у повідомленні агентства AFP.

За словами президента США, той факт, «що президент Кастро та я обидва сьогодні тут  – знаменує історичну подію».

Утім, Обама також зазначив, маючи передусім на увазі ситуацію з дотриманням прав людини на Кубі: «Я гадаю, не секрет – і президент Кастро погодиться з цим – між нашими країнами існуватимуть і надалі значні розбіжності».

Голова Держради Куби Рауль Кастро, у сою чергу, виступив перед делегатами саміту з вимогою «вирішити» питання накладених США ще понад півстоліття тому економічних санкцій та торговельного ембарго проти комуністичної Куби.

Крім того, він привітав намір Вашингтона виключити Кубу з американського списку держав-спонсорів тероризму, назвавши його «позитивним кроком».

Кастро додав, що Куби «ніколи не мало б бути в цьому списку».

Обаму голова Держради Куби назвав «чесною людиною», йдеться у повідомленні AFP.

Як відомо, на саміті у Панамі присутня і верховна представниця ЄС з зовнішньої та безпекової політики Федеріка Могеріні. За повідомленням зовнішньополітичного відмоства ЄС, яке оприлюднене на його сайті, голова європейської дипломатії мала можливість обмінятися думками з главами держав та урядів країн-учасниць саміту та іншими висопосадовцями.

 Могеріні зазначила, що у такий історичний момент, «коли Сполучені Штати та Куба відкривають нову сторінку відносин, важливо підтвердити та зміцнити дружбу між Європейським Союзом та усіма країнами регіону, щоб підтримати цей час змін.

Як повідомлялося, президент США і голова Держради Куби привітали один одного рукостисканням на Саміті Америк 11 квітня.

Нагадаємо, у грудні 2014 року президент США Обама заявив, що Сполучені Штати починають переговори з Кубою про нормалізацію дипломатичних відносин після багатьох десятиліть невизнання влади цієї держави.

Крім того, Держдепартамент рекомендував Обамі виключити Кубу зі списку країн, яких влада США вважає спонсорами терроризму.

Читайте також: Зближення Куби та США може покласти край режиму Кастро – The Economist.