Обама вибачився за авіаудар по лікарні в Афганістані

7 Жовтня 2015, 23:10

Президент США Барак Обама приніс персональні вибачення та висловив співчуття під час спілкування з Джоаною Лью, яка очолює організацію "Лікарі без кордонів", через "помилковий авіаудар" по шпиталю в афганському місті Кундуз. Про це заявив речник Білого дому Джош Ернест.

"Сьогодні зранку президент Обама зв'язався зі свого офісу по телефону з міжнародним президентом організації "Лікарі без кордонів" Джоаною Лью, щоби принести вибачення та висловити співчуття персоналу та пацієнтам організації, які були вбиті та поранені під час помилкового повітряного удару американських військових по польовому шпиталю в Кундузі, Афганістан", – зазначив представник адміністрації президента США.

Читайте також: США взяли на себе відповідальність за смертельний авіаудар по лікарні в Афганістані

Американський лідер запевнив, що розслідування по цьому випадку, яке продовжується, забезпечить прозорий та об'єктивний аналіз фактів і обставин інциденту. Він також пообіцяв застосувати заходи, щоб подібна трагедія не повторилася в майбутньому.

Після розмови з Джоаною Лью Обама зателефонував президентові Афганістану Ашрафу Гані, щоб "висловити співчуття" у зв'язку з людськими жертвами через інцидент. Водночас він зазначив, що продовжить працювати з афганським урядом для забезпечення безпеки народу Афганістану.

Нагадаємо, 3 жовтня організація «Лікарі без кордонів» повідомила про загибель дев’ятьох своїх працівників внаслідок цього авіаудару.

Згодом з’явилася інформація, що загинули 22 людини (лікарі і пацієнти), 37 людей були поранені.

4 жовтня США почали розслідувати авіаудар по клініці.