«Не було жодних планів щодо швидкого розширення членства в НАТО. Я знаю, що Росія принаймні як другорядний факт висловлювала побоювання щодо потенційного членства України в НАТО. З іншого боку, одна із причин, чому Україна не подавала заявку на членство в НАТО, є її складні відносини з Росією. Я не думаю, що це змінитися найближчим часом», – зазначив американський президент.
«Ані Грузія, ані Україна зараз не є на шляху до членства в НАТО», – сказав він.
Водночас Обама наголосив, що НАТО має зобов’язання як щодо членів Альянсу, так і до його союзників.
«Як я вже казав, ми маємо зобов’язання щодо членів. Щодо тих, хто не є членами, ми хочемо підтримувати їх, базуючись на наших ідеях та принципах, які є важливі не лише в Європі, але й по всьому світу, включно із територіальною цілісністю та суверенітетом», – сказав він.
Тому, як зазначив Обама, США підтримуватимуть Україну на виборах та в економіці і продовжуватимуть намагатися ізолювати Росію у відповідь на її дії.
«Але я думаю, що нереалістично думати, що український народ сам зробить рішення щодо цього не менш складного процесу, який необхідний, для того щоб стати членом НАТО», – заявив Барак Обама.
Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр Арсеній Яценюк заявляв, що Україна не має наміру ініціювати питання про вступ України до НАТО.