Обама вважає, що надання Україні зброї посилить конфлікт на Донбасі

11 Березня 2015, 20:59

Президент США Барак Обама вважає, що на нинішньому етапі американська летальна зброя для України може тільки посилити конфлікт. Про це зазначив у середу речник Білого дому Джош Ернест.

"Передусім, постачання летальної зброї в Україну може призвести до більшого кровопролиття, а ми намагаємося цього уникнути", – зазначив представник адміністрації.

Крім того, підкреслив він, президент США вважає, що розв'язання збройного конфлікту в Україні не лежить у військовій площині.

"Було би нерозумним, якби США поставляли стільки озброєння українській армії, щоб вона могла подолати військову операцію, яку зараз підтримує Росія", – зауважив він.

Водночас Ернест зазначив, що "поставки зброї (в Україну – ред.) могли би також призвести до ескалації конфлікту". Він пояснив позицію Білого дому тим, що зміцнення української армії може викликати реакцію у відповідь з боку Росії та сепаратистів, яких вона підтримує.

Як відомо, раніше з'явилася інформація про те, що Обама відмовився від постачання летального озброєння українській армії після переговорів з канцлером Меркель.

Нагадаємо, під час засідання 10 березня республіканці та демократи комітету Сенату США з питань зовнішньої політики засудили рішення президента Сполучених Штатів Барака Обаму не постачати летальну зброю в Україну. Голова комітету сенатор Боб Коркер (Республ. партія, штат Тенессі) звинуватив адміністрацію Обами в «заграванні з Росією».