Президент США Барак Обама назвав "історичною" домовленість по іранському ядерному питанню, досягнуту 2 квітня за результатами важких переговорів у швейцарській Лозанні у форматі "6+1" (США, Росії, Китаю, Великої Британії, Франції й Німеччини, а також Ірану). Він висловив сподівання, що це стане основою для укладання широкої угоди, яка задовольнить усі сторони.
"Сьогодні Сполучені Штати разом з нашими союзниками і партнерами досягли історичного розуміння з Іраном, яке в разі повного виконання запобігатиме отримання ним (Іраном. – ред.) ядерної зброї", – заявив президент США під час виступу в Білому домі, характеризуючи підсумок переговорів у Лозанні.
"Якщо ця концепція призведе до укладання остаточної всеосяжної угоди, це зробить нашу країну, наших союзників і наш світ більш безпечним", – заявив Обама, додавши, що вважає досягнуту угоду "гарною" й такою, що відповідає основним цілям Заходу.
Президент США заявив, що готовий до "поетапного послаблення санкцій" проти Ірану, додавши, що в разі порушень домовленостей ці обмеження можна буде повернути.
Як повідомлялося раніше, впродовж минулого тижня в Лозанні (Швейцарія) тривали переговори щодо досягнення принципових домовленостей про обмеження ядерної програми Ірану в обмін на послаблення санкцій. Переговорний процес був більш складним, ніж очікували сторони, через що його довелося продовжувати на кілька незапланованих днів.
Нагадаємо, на перемовинах 24 листопада досягти згоди по ядерній програмі Ірану в обмін на зняття санкцій не вдалося. Тоді країни вирішили продовжити переговори. Новий термін для досягнення попередньої угоди закінчився 1 березня 2015 року, але детальний план врегулювання питання про ядерну програму Ісламської республікипланували розробити до 30 червня 2015 року.
Читайте також: Якщо Іран розширить ядерну програму, Саудівська Аравія та Єгипет не встоять перед спокусою