Президент США Барак Обама заперечує будь-яку роль США у невдалому перевороті в Туреччині. Про це він повідомив під час прес-конференції, передає Reuters.
Він також підкреслив, що запит про видачу Туреччині мусульманського проповідника Гулена, обвинуваченого в організації путчу, повинен пройти звичайну в таких випадках процедуру.
"Будь-які дані, про те, що у нас була якась інформація про спробу державного перевороту, про будь-яке втручання США, є повністю неправдивими", – наголосив Обама.
За його словами, президент Туреччини і всі в його уряді повинні розуміти, що подібна інформація є абсолютно нічим не підтвердженою.
"Коли такі чутки починають поширюватися, це піддає небезпеці наш народ, що перебуває в Туреччині, і це ставить під загрозу те, що є одним із найважливіших – союз і партнерство між Сполученими Штатами і Туреччиною", – додав Обама.
Нагадаємо, 15 липня у Туреччині сталася спроба військового перевороту. Президент країни Реджеп Таїп Ердоган закликав людей вийти на вулицю та завадити силовій спробі зміни влади. У сутичках загинули 190 громадян та 104 заколотники, понад 1,4 тис. осіб отримали поранення. Правоохоронці заарештували 2639 заколотників.
Президент Туреччини Реджеп Ердоган звинуватив у спробі державного перевороту опозиційного ісламського проповідника Фетхуллаха Гюлена, що проживає в США.
Місцеві ЗМІ повідомили, що в рамках розслідувань, пов'язаних з невдалою спробою військового перевороту, співробітники сил безпеки затримали 103 генерала і адмірала. Крім того, у зв’язку із підозрою в причетності до невдалого військового перевороту по всій країні відсторонили від посад 8 тисяч поліцейських.
Увечері 20 липня президент країни виступив із пропозицією про введення режиму надзвичайного стану в Туреччині.