Це сталося невдовзі по тому, як Сенат і Палата представників ухвалили відповідні рішення.
Бюджетне управління Білого дому заявило, що державні службовці почнуть працювати зранку 17 вересня. Під час вимушеного призупинення роботи тисячі людей опинилися у вимушених відпустках.
У Палаті представників за рішення, що дозволяє відновити повноцінну роботу уряду, проголосували 285 членів, проти були 144. Серед тих, хто підтримав законопроект – 198 демократів і 87 членів Республіканської партії.
Ухваленню рішення передувала тривала дискусія, під час якої республіканці вимагали значних змін до запропонованої президентом Обамою медичної реформи.
Президент США привітав рішення, підтримане представниками як Демократичної, так і Республіканської партій.
«Я хочу подякувати керівникам обох сторін за досягнення компромісу. Тільки-но ця угода опиниться на моєму робочому столі, я негайно її підпишу. Ми одразу відновимо роботу нашого уряду, щоб зняти хмару невизначеності і занепокоєння нашого бізнесу і американського народу», – сказав Обама.
Вихід з глухого кута вже привітали представники міжнародних фінансових кіл. Світові вдалося уникнути «потенційної катастрофи», вважають керівники Міжнародного валютного фонду і Світового банку.
Як повідомлялось, бюджетна і боргова криза почалися у США в кінці вересня після відмови республіканців проголосувати за підвищення 16,7-трильйонної "стелі" держборгу і за бюджет на новий фінансовий рік. Республіканці пригрозили дефолтом, якщо Барак Обама не скасує реформу охорони здоров'я.
У результаті з 1 жовтня коли у США почався новий фінансовий рік, багато державних установ припинили свою роботу.