Обама ініціював переговори з РФ щодо скорочення ядерної зброї

31 Березня 2016, 08:47

Президент США Барак Обама закликав Росію до переговорів стосовно скорочення ядерних озброєнь. Про це він написав у своїй колонці, опублікованій у The Washington Post у перший день саміту з ядерної безпеки в Вашингтоні (США).

«Із усіх загроз глобальної безпеки найбільш небезпечним є поширення і потенційна можливість використання ядерної зброї», – заявив він.

Зокрема, Обама підкреслив, що США і Росія «продовжують шлях виконання зобов'язань за договором СНО», і, таким чином, «до 2018 року кількість розгорнутих американських і російських ядерних боєголовок буде на найнижчому рівні з 1950 року».

«У нас ще є незакінчені справи. Беручи до уваги порушення Договору про РСМД (порушення з боку РФ договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності, – ред.), ми як і раніше закликаємо Росію повністю виконувати свої зобов'язання. Разом з нашим військовим керівництвом, я як і раніше вважаю, що наш масивний ядерний арсенал рівня холодної війни погано підходить для сучасних загроз. Сполучені Штати і Росія – які разом володіють більше 90 відсотків ядерної зброї у світі – повинні провести переговори з метою подальшого скорочення наших запасів», – заявив Обама.

Нагадаємо, 7 лютого КНДР заявила про успішне виведення на орбіту супутника, що одразу спричинило хвилю засудження Ради Безпеки ООН, адже випробування відбулося всупереч усім резолюціям Радбезу. Північна Корея також заявила про намір здійснити нове ядерне випробування. У відповідь, до Південної Кореї в рамках демонстрації сили проти агресивної політики КНДР прибули найсучасніші винищувачі США, здатні нести ядерний заряд.

Після цього Організація Об'єднаних Націй наклала жорсткі санкції на Пхеньян через ядерне випробування та запуск ракети дальньої дії.

Крім того, 10 лютого Сенат США проголосував щодо посилення санкцій проти Північної Кореї через ядерну програму, порушення прав людини і кібер-активність. А 12 лютого Конгрес США схвалив посилення санкцій проти Північної Кореї.