Обама і Меркель закликали сторони до виконання мінських угод

30 Вересня 2016, 09:20

У четвер, 29 вересня, президент США Барак Обама провів телефонну розмову з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, в ході якої сторони обговорили ситуацію в Україні та Сирії. Про це повідомляє прес-служба Білого дому.

"Що стосується України, президент Обама висловив рішучу підтримку зусиль Нормандської групи, на чолі з Німеччиною і Францією, які допоможуть визначити подальші кроки для швидкого і повного здійснення Мінських угод", – йдеться в повідомленні.

Обидва лідери закликали сторони виконувати угоду про припинення вогню, почати розведення сторін уздовж лінії зіткнення якомога швидше, і надати міжнародним спостерігачам безперешкодний доступ до всієї зони конфлікту.

Крім того, Обама і Меркель "рішуче засудили варварські авіаудари" РФ і урядових військ в сирійському місті Алеппо.

"Вони погодилися з тим, що Росія і сирійський режим несуть особливу відповідальність за припинення бойових дій в Сирії і надання доступу гуманітарної допомоги ООН в обложені і важкодоступні райони в Сирії", – підкреслили в Білому домі.

Нагадаємо, цього ж дня Ангела Меркель по телефону обговорила ситуацію на Донбасі з президентом України Петром Порошенком та президентом РФ Владіміром Путіним.