"Я хочу сказати президентові Саакашвілі, що ми вітаємо ту модель демократії і прозорості, яку вони встановили не тільки у себе в країні, а й у регіоні в цілому. Ми сподіваємося, що при збереженні прогресу в наступні кілька років багато інших країн повірять у те, що якщо Грузія змогла провести такі перетворення, то і вони зможуть", – сказав Обама на короткому брифінгу в Білому домі.
Американський президент зазначив, що Грузія має пишатися досягнутим прогресом у побудові суверенної і демократичної держави.
"Я сказав Саакашвілі, що вітаю те, як відбувався процес формування інститутів у Грузії, важливість поваги інтересів національних меншин, важливість реформування системи поліції і прихильність верховенству закону. Я б хотів відзначити ту роботу, яку грузинська влада виконали в минулому, а також закликати їх до проведення чесних і вільних виборів в майбутньому ", – зазначив Обама.
Саакашвілі, у свою чергу, пообіцяв американському президентові провести майбутні парламентські вибори чесно і забезпечити процес наділення більшими повноваженнями майбутнього парламенту.
"Я продовжу співпрацювати з вами в усіх напрямках. Ніщо не може звернути Грузію з цього шляху, ніщо не поверне нас назад, до меншої демократизації, а також до корупційної та застарілої політичної системи", – сказав у відповідь Саакашвілі.
Нагадаємо, в грудні минулого року конгрес США проголосував за поглиблення військової співпраці з Грузією. Внаслідок цього Тбілісі отримає нове озброєння, можливо, і від інших країн – членів НАТО.