Об’єднаний штаб оцінює ситуацію, як загрозу для законності виборів.
"Штаб звертає увагу державних органів Вірменії та міжнародних спостерігачів на той факт, що, починаючи з 8:00 ранку, в процесі виборів до парламенту відбувається добре сплановане широкомасштабне шахрайство: за лічені хвилини зникають чорнильні відбитки штампів, які ставляться в паспортах громадян, що проголосували , хоча ці відмітки повинні зберігатися протягом 12 годин ", – йдеться в заяві.
Її автори відзначають, що ця ситуація заздалегідь спланована, про що свідчить той факт, що вранці багатьох громадян приводили до виборчих дільниць і у перші дві години виборів спостерігалося безпрецедентно великі скупчення виборців.
У заяві наголошується, що також зафіксовані насильство проти довірених осіб кандидатів в депутати, відкрите голосування, випадки перешкоджання нормальному ходу голосування.
"Закликаємо виборців активніше брати участь в голосуванні, що дозволить зменшити обсяг фальсифікацій", – йдеться в заяві.
Як повідомлялось, у Вірменії відбуваються парламентські вибори. До парламенту балотуються вісім партій і один партійний блок.
У числі партій – правляча Республіканська партія Вірменії, що входять в правлячу коаліцію партії "Процвітаюча Вірменія" і "Орінац еркір", опозиційні партії "Спадщина", Вірменська Революційна Федерація "Дашнакцутюн", Комуністична партія Вірменії, Демократична партія Вірменії і центристська партія "Об'єднані вірмени ". Виборчий блок – опозиційний Вірменський національний конгрес.
На виборах працюють 647 міжнародних спостерігачів, у тому числі від БДІПЛ/ОБСЄ, ПАРЄ, Міжпарламентської асамблеї СНД, наглядової місії СНД, Міжнародного фонду виборчих систем (IFES), Міжнародного експертного центру виборчих систем (ICES), Європейського парламенту, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, міжнародної організації SILBA, представники акредитованих у Вірменії посольств та зарубіжних ЦВК, а також понад 31 тисяча місцевих спостерігачів від 53 громадських організацій.
Читайте також: Вірменія поступово сходить з орбіти Кремля