Об’єднання “Майдан” оголосило мобілізацію своїх прихильників

24 Грудня 2013, 13:51

«Вчора було засідання ради Майдану, і було прийнято рішення про реєстрацію нашого об'єднання… однак, згідно з нашим злочинним законодавством, коли об'єднання носить всеукраїнський статус – це має відображатися у назві даного об'єднання. Саме тому Народне об'єднання «Майдан» трансформувалося у Всеукраїнське об'єднання «Майдан», – зазначив він.

Турчинов також повідомив, що ВО "Майдан" розпочинає прийом громадян у свої лави. "Сьогодні у другій половині дня на Майдані ми починаємо прийом бажаючих вступити до Всеукраїнського об'єднання", – сказав він.

У свою чергу лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк додав, що на даний момент об'єднання проходить процес легалізації і працює над програмними засадами своєї діяльності.

"Наше основне завдання – це максимальна кількість людей", – сказав він.

За його словами запускається інтернет-ресурс об'єднання, також проводиться видача посвідчень і значків.

"Ми поставили кілька завдань: перше – формування нової Конституції, де український народ повинен відчути, що він керує країною. Друге – формування плану дій для країни, і саме для цього ми формуємо групи по кожному сектору, починаючи від економіки і закінчуючи зовнішньою політикою", – сказав Яценюк.

Окрім того, за словами Яценюка, у вівторок будуть сформовані спеціальні групи, які надаватимуть юридичну, фінансову та організаційну підтримку активістам Євромайдану, які переслідуються за участь в акціях протесту на місцях, зокрема у Харкові й Одесі.

"І четверте, це наша боротьба щодо участі та захисту результатів президентських виборів у 2015 році", – наголосив Яценюк

Остаточну програму діяльності обіцяють за три дні.

Нагадаємо, 22 грудня на Майдані в Києві лідери опозиції оголосили  про створення громадської позапартійної організації "Народне об'єднання "Майдан". До його складу увійшли політики, експерти, журналісти та громадські активісти. До об'єднання можуть долучатися партії, громадські організації та громадяни, йдеться у відповідній резолюції.

У коментарях Тиждень.ua громадський діяч та журналіст Вікторія Сюмар, яка увійшла до ради Народного об’єднання «Майдан», вважає одним з найбільших викликів НОМу в 2014 році репресії активістів. Ще один член ради об'єднання – голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко вважає, що одним із завдань "Майдану" має бути підготовка суспільства до самоврядування. Професор політології НаУКМА Олексій Гарань, який також увійшов до ради НОМ, вважає, що для успішності НОМу принциповим є не наявність лідерів, а активність громадян.