«Я думаю, з наступного тижня ми почнемо встановлювати намети від об’єднаної опозиції», – заявив Одарченко.
На зауваження журналіста про те, що оголошена лідерами опозиції «всеукраїнська безстрокова протестна акція» вилилась хіба що в пікетування парламенту кількома десятками людей, депутат зазначив: «Це претензії не стільки і не тільки до нас. Мовне питання стосується не лише членів опозиційних партій. Ми розгортаємо акції, але не отримує достатньо відчутної реакції від суспільства, яке ще не визріло до підтримки таких дій».
«Якщо проаналізувати останню акцію по мові, переважна більшість її учасників були членами «Батьківщини» та «Фронту змін», а звичайних громадян, які прийшли на акцію, було вкрай мало. На жаль, в Україні надто бідні люди, і вони зосереджені переважно на вирішенні своїх побутових проблем, тому мало хто має сили вийти на вулицю задля вирішення проблем більш високого рівня», – заявив Одарченко.
«Ми будемо запрошувати людей на акції, якби вийшло тисяч тридцять, це було б дуже серйозним впливом на парламент. І ми роздамо півмільйона запрошень, щоб мовне питання остаточно проникло у свідомість киян. Але це дуже по-українськи: люди самі не приходять на акції, але обурюються з приводу того, чому так мало людей на них вийшло», – зазначив він.
Повний текст інтерв’ю із Юрієм Одарченком читайте тут.
Нагадаємо, 5 червня Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект «Про основи державної мовної політики».У цей день під Верховною Радою виникли сутички між «Беркутом» та людьми, які виступають на захист української мови.
Читайте також: Не ділом, а словом: опозиція хронічно порушує свої обіцянки