ОАЕ приєдналися до військової операції проти Каддафі

20 Березня 2011, 17:40

Тим часом у самій Лівії тривають бої між прихильниками і противниками Муаммара Каддафі. Надходять дані про зіткнення в передмістях міста Бенгазі на сході держави. Це головний центр опозиційних сил, в якому розміщується «Національна рада Лівії».

Також надходять подробиці боїв в місті  Місрата на заході Лівії, куди увійшла бронетехніка урядових сил. Очевидці повідомляють про три підбиті танки під час боїв у цьому місті.

20 березня лівійський лідер Муаммар Каддафі у зверненні до нації заявив про відкриття військових складів для озброєння населення. Більше 1 млн озброєних громадяни повинні поповнити так звані народну армію, народну гвардію і революційну гвардію. У Лівії багато громадян пройшли військову підготовку і числяться в резерві збройних сил.

В четвер Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію яка передбачає можливість проведення іноземної військової операції для захисту населення Лівії від військ Каддафі. Військова операція почалася 19 березня. Учать у ній бере так звана «західна коаліція», до якої увійшли США, Великобританія, Франція, Італія і Канада.

Військова авіація коаліції вже випустили по об’єктам ППО Лівії 110 крилатих ракет. Проведення військової операції у Лівії країнами західної коаліції планується у три етапи.

Лівійські офіційні ЗМІ повідомили про удари коаліції по цивільних об'єктах у великих містах, у тому числі Тріполі, Бенгази і Зуваре, і нафтосховищам в районі Місрати, внаслідок чого там спалахнули пожежі.