ОАЕ повідомили про зникнення винищувача під час операції в Ємені

14 Березня 2016, 09:59

В Об’єднаних Арабських Еміратах заявили, що один з їхніх винищувачів, який брав участь у місії проти повстанців Хуті в Ємені, зник з радарів. Про це повідомили у BBC.

Жодних подробиць того, що сталося не повідомляється. Чиновники не повідомили тип втраченого літака і не розповіли про долю пілотів.

У розпорядженні ВПС ОАЕ наявні винищувачі F-16 і Mirage 2000. Обидва типи літаків беруть участь в операціях в Ємені.

Як зазначається, це перша втрата ОАЕ за час конфлікту.

Коаліція під проводом Саудівської Аравії, в операціях якої беруть участь і ОАЕ, здійснює повітряні удари в Ємені з березня 2015 року, підтримуючи таким чином президента Абедраббо Мансур Хаді.

Нагадаємо, на початку квітня 2015 Саудівська Аравія стрімко втрутилася у конфлікт в Ємені з метою побороти антиурядові сили хуситів, які витіснили з країни діючого президента. Саудівській Аравії вдалося зібрати коаліцію з десяти сунітських держав, об’єднавши навіть давніх суперників в регіональній політиці – Катар та ОАЕ. Кампанія у Ємені свідчить про бажання сунітських держав протистояти наростаючому впливу Ірану – великої шиїтської держави – у Іраку, Сирії та Лівані. Саудівська Аравія, зважаючи на сусідство з Єменом, є дуже чутливою до ситуації в цій країні.

Уже в середині липня 2015 ООН оприлюднила кількість жертв конфлікту в Ємені.

І як повідомлялося, на початку грудня терористи «Аль-Каїди» захопили два міста на півдні Ємену.

Позначки: