Економічне зростання від зниження цін на нафту є меншим, ніж очікували. Про це пише авторитетне британське видання The Economist.
«У 2014 році ціни на нафту впали. Американці підстрибнули від радості. Не дивно,: адже щорічно середньостатистичний американець споживає більше палива, ніж британець і японець разом узяті. Падіння ціни на нафту порадувало і економістів. Багато з них були впевненими, що це буде стимулом для економіки. Тим не менш, здешевшання нафти потягло за собою не бум, а вповільнення», – йдеться у публікації.
The Economist зазначає, що зростання економіки США в першому кварталі 2015 року було всього 0,2%.
«Валовий внутрішній продукт (ВВП), загальний річний вихід економіки, формують чотири речі: державні видатки, чистий експорт, споживчі витрати та інвестиції», – наголошують у матеріалі, додавши, що ціна нафти не впливає на держвидатки, однак для трьох інших показників є важливою.
«Чистий експорт (тобто експорт без імпорту), безсумнівно, зріс за низької ціни нафти. Америка експортує дуже мало нафти, однак імпортує багато: близько 9 млн барелів на день», – стверджують в статті, підкресливши, що при ціні нафти близько $ 60 за барель щоденний експорт США скоротився на $ 500 млн, а за рік скорочення становить близько $ 200 млрд.
Разом з тим видання стверджує, що повільний ріст заробітних плат в США не стимулює людей витрачати більше, і кількість продаж зросла хіба що на автозаправках.
«Четвертий компонент ВВП – інвестиції – також є слабким», – йдеться у публікації.
Автор статті наголошує, що в період з 2010 по 2014 рік обсяг інвестицій у видобуток нафти зріс на 80%, однак тепер він пішов на спад.
«Інвестиції в гірничу галузь першому кварталі 2015 року скоротилася на 60%», – додали в публікації.
Разом з тим видання стверджує, що низькі ціни на нафту стримали інфляцію, яка тепер коливається біля нульової позначки, набагато нижче цільового рівня Федерального резерву в 2%.
«Економістам залишається тільки гадати, як те, що здавалося таким великим бонусом для американської економіки, дало такий незначний ефект», – резюмували у статті.
Читайте також: Росія скорочує експорт нафти та переорієнтовується на азійський ринок – Forbes