Низка сайтів держорганів та сервісів банків не працюють через збій. Є повідомлення про масовану DDOS-атаку

15 Лютого 2022, 18:52

Низка урядових сайтів та банківських застосунків знову не працює, про це повідомив у своєму телеграм-каналі громадський діяч Андрій Смолій.

На момент написання матеріалу не вдавалось зайти на на сайти Міністерства оборони України, Збройних сил України, повідомляють частково про проблеми із "Дією", а також банківські системи "Приват 24" та "Ощадбанк". Крім того, повідомляється також про збої під час грошових переказів та несправності в роботі терміналів та кредитних карток.

Читайте також: Український кіберальянс: «Ми досі точно не знаємо рівня проникнення, тобто того, які ресурси було атаковано»

Міноборони повідомило, що на ресурс ймовірно скоїли DDoS-атаку, бо фіксувалася надмірна кількість звернень на сайт на секунду.

"Наразі проводяться планові технічні роботи з відновлення штатного функціонування веб-порталу Міністерства оборони України", – заявили в Мінобороні, наразі комунікація відбуватиметься через сторінки Міноборони в Facebook та Twitter, а також сайти АрміяInform.

На сайті "Приват 24" та "Ощадбанк" немає повідомлень із поясненням причини цих збоїв. На сторінці у Фейсбук "Приват" у відповідь на коментарі користувачів відповів, що канали зв'язку працюють нестабільно, через що спостерігаються технічні несправності.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки повідомив на сторінці у Фейсбук, що небезпеки для вкладників "Приватбанку" немає – це масована DdоS-атака, через яку користувачам зовсім не вдається зайти у Приват24 або не відображаються баланс і останні транзакції.

"У Приваті запевняють: жодної загрози для коштів вкладників немає. Кібератака стосується виключно додатку Приват24. Решта фінансових операцій виконуються у нормальному режимі", – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Хакери атакували урядові сайти України. Якщо підтвердиться російський слід, США можуть застосувати нові санкції

Раніше серія зламів через хакерську атаку відбулась в ніч з 13 на 14 січня – тоді не працювало кілька урядових сайтів і спостерігались збої у роботі "Дії". За словами Мінцифри, чутливі дані українців та інформація з реєстрів залишаються в безпеці.

Походження цих кібернападів точно не встановлене, через повідомлення, розміщене на головних сторінках сайтів про нібито помсту Польщі за "історичні землі Галичини, Буковини, Полісся" підозрюють російських хакерів.