До таких країн, зокрема, належать, Іспанія, Франція, Великобританія, Угорщина, Чехія та Румунія. При цьому Словаччина та Болгарія зменшили видатки більш як на 20%.
У свою чергу Італія, Португалія та Норвегія почали більше витрачати на оборонну галузь, при чому, Німеччина, Польща та Нідерланди збільшили свої видатки на ці цілі на 10-20%.
Згідно з прогнозами компанії, до 2015 року видатки європейських країн на оборонну галузь зменшаться на 2,9%. Так, Німеччина планує скорочення витрат на 21%, а США – на 14%.
Разом з тим, Китай вважає за необхідне збільшити свій оборонний бюджет на 142%. Видання відзначає, що така ситуація, а також лідируюча роль США в оборонній сфері, надзвичайно хвилюють експертів. Так, генеральний секретар НАТО Андерс Расмуссен заявляє, що «недостатнє інвестування на оборону в Європі завадить Європі брати на себе відповідальність за врегулювання міжнародних криз за її межами».
Цікаво, що поряд з загальною тенденцією зменшення витрат балтійські країни планують нарощувати свій військовий потенціал. Зокрема, міністр оборони Естонії вважає, що майбутнє європейської оборони лежить в площині спільної закупки та об’єднання ресурсів. Поряд з цим, спільна безпекова політика ЄС є досить нескоординованою.
Коментуючи відновлення переговорів в ЄС щодо створення постійної військової штаб-квартири ЄС Расмуссен заявив: «Немає потреби в штаб-квартирі, але є потреба в озброєнні».